Yaz aylarında kendini daha çok gösteren güneşin enerjik ve sıcak havasını, denizin serinliğini evlerinizin odalarında da kullanılabilecek aksesuarlarla ya da yapılabilecek ufak değişikliklerle hissettirebilirsiniz. Yazın serinlik uyandıran mavi rengi ve tonları, yeşil rengi ve tonları, güneşin insanın içini ısıtan sarı rengi ve tonları salonunuzun yaz dekorasyonunu için kullanacağınız eşyaları ve aksesuarları seçerken renk tercihiniz olabilir.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Peki, bu yaz havasını evinizin salonunda nasıl estirebilirsiniz? İşte birkaç pratik öneri:

  1. Evlerinize yaz havasını vermek için salon ya da oturma odanızın cam önlerini buralara çiçekler koyarak renklendirebilirsiniz. Yaz renklerini içeren saksılara, kavanozlara yerleştirebileceğiniz bu çiçekler odanıza ferah bir görünüm sağlayacaktır.
  2. Koltuklarınızın üzerindeki yastıklarda ya da sadece yastıkların kılıflarında bir değişiklik yapabilirsiniz. Bu ufak dokunuş odanıza yaz havası katacak harika bir fikirdir. Koltuk takımınıza ve oda dekorasyon renk tonlarınıza uyumlu olacak şekilde seçilmiş pastel tonlarda ya da mavi, yeşil, mercan, turkuaz renklerde deniz havası hissettirecek kırlent yastıklar koltuklarınızı süsleyebilir. Bu tarz renkler özellikle bej, beyaz gibi tonlarda olan ya da toprak tonları içeren renklerdeki koltuk takımlarında oldukça göze hoş gelecek bir görünüm oluşturabilir. Mavi ve beyazın aydınlık veren etkisini yastıklarınıza yansıtarak ceviz gibi daha koyu mobilyalarda daha çok hissettirebilirsiniz.
  3. Koltuklarınızın üzerine koyabileceğimiz yaz renkleri içeren şallar, koltuk örtüleri hem koltuklarınıza hem de odanıza ayrı bir yaz havası katabilir.
  4. Abajurlarınızın değişme zamanı geldiyse yaz renklerini çağrıştıran tonlarda ve tasarımlarda, oda takımınızın renkleri ile bütünleşecek yeni abajurlar alabilirsiniz. Diğer yandan abajurlarınızın sadece şapka kısımlarını değiştirebilir, yazın renklerine uygun pastel tonlarda başlıklar alarak abajurlarınıza takabilir, salonunuzda bu türde ufak bir değişiklik yapabilirsiniz.
  5. Kış aylarının soğuk günlerinde evlerde halı kullanmak odalara sıcaklık sağlar. Yaz geldiğinde bu halıları kaldırarak daha kilim tarzında ya da daha hafif modellerdeki halılar kullanarak oturma alanınızı daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Halı ya da kilim renklerini bej ve toprak tonlarında seçebilir, koltuklarınızda kullanacağınız deniz renklerini içeren yastıklarınızla uyumlu bir dekorasyon yapabilirsiniz.
  6. Duvarlarınıza asabileceğiniz denizi anımsatan tablolar ya da bir ayna ile ayrı bir ferahlık sağlayabilirsiniz.
  7. Odanızda kullanacağınız küçük aksesuarlar örneğin deniz kabukları, mercanlar, deniz süngerleri gibi aksesuarlar denizin serinletici havasını odanıza taşıyabilir. Bu aksesuarları, bir tepsi içerinde mumlarla ya da çiçeklerle birlikte düzenleyerek de kullanabilirsiniz. Salonunuzda bulunan konsolun, küçük masaların, yemek masasının üzerine yerleştirebileceğiniz bu tür küçük aksesuarlar odanızda hoş görünüm yaratacaktır.
  8. Duvarlarınızın boya zamanı geldiyse duvar renginizi beyaz ya da açık mavi seçerek odanıza yaz havası katabilirsiniz. Duvar rengi seçiminde odadaki koltuk renklerini de tabi dikkate almak lazım. Koltuklarınız mavi, lacivert, yeşil tonlarında ise beyaz renkte duvar boyası koltuklarınızla hoş bir uyum yaratacaktır.
  9. Duvarınızın uygun bir köşesinde ya da koltuğunuz duvara yaslı ise koltuk arkasında yazı anımsatan deniz, deniz ürünleri ya da güneş konseptli duvar yapıştırmaları kullanabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Tavsiyeleri, salon dekorasyon önerileri, salon dekorasyonları nasıl yapılır, salon döşemeleri nasıl olur, salon takımları, salon dekorasyon modelleri