Alçı Dekorasyon

Alçı Dekorasyon

ALÇI DEKORASYON

 

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize sahip çıkıp saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Alçı dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Alçıpanın iki tarafı da kâğıt kaplıdır ve yapı malzemesi alçıdır. Alçıpan genellikle asma tavan veya duvar yapımında kullanılır. Ses yalıtkanlığının iyi olmasından dolayı binalarda özellikle tercih edilir. Alçıpan kolay ve çabuk uygulanabilen bir malzemedir. Bu özelliğinden dolayı inşaat sektörünün en çok tercih edilen malzemeleri arasında yer alır. Evlerde, ticari ve sanayi yapılarında oldukça fazla tercih edilen alçıpan ülkemizde özellikle depremden sonra yapılan binalarda tercih edilmeye başlanmıştır.

Belli kurallarda üretilen alçıpan düzgün yüzeyli plakalar şeklindedir. Alçıpan, iç yerden duvara kadar kullanım sağlar. Alçıpan, dış duvarları tamamlanmış olan binalarda kullanılır. Alçıpan ile asma tavan, bölme tavan ve kuru sıva uygulamaları yapılır. Bölme duvarlar genellikle yeni bir mekân yaratmada kullanılır ve malzemesi de alçıpandır.

Alçıpan, birçok avantajlara sahip bir malzemedir. Alçıpan ile yapılan bölme duvarlar kolayca demonte edilebilir. Bölme duvarlar özellikle işyerleri, ofisler ve hastanelerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu duvar bölmeleri farklı şekillerde dekore edilebilir. Alçıpan, size mekânı büyütme ve küçültme olanağı sunmaktadır. Çok az ses yalıtımı sağlaması bakımından da kullanmaya oldukça elverişlidir.


 

Alçı Nedir:

Alçı, alçıtaşı veya kireçten üretilen; mimaride ve sanatta kullanılan, suyla karıştırıldığında macun kıvamını alan ve kuruduğunda sertleşen yapı malzemesi.
Alçıtaşının 158 °C’de pişirilmesiyle elde edilir. Alçı su ile karıştırılınca yitirdiği suyu alarak çabucak donduğundan; yapılarda, kabartma ve süslemecilikte, ortopedide, dişçilikte, heykelcilikte kullanıldığı gibi, toprağın tuzdan arınması için tarımda da kullanılır. İlave katkılarla inşaat sektöründe kaplayıcı malzeme olarak kullanılır pişirilme süresi içindeki su oranıyla doğru orantılıdır.

 

alçı dekorasyon, alçı dekorasyonları, alçı ustaları ankara, alçıcılar, alçı ustası, alçı fiyatları, alçı nedir, alçı nasıl çekilir, alçı malzemeleri, malzemeleri alçı fiyatları