Ana Menü

Ankara Kurban Pazarı

Ankara Kurban Pazarı

ANKARA KURBAN PAZARI

 

Ankara Kurban Pazarı: 170 dönümlük alan üzerine Ortaköy’de kurulacak kurban pazarında, Mamak Belediyesi tarafından vatandaşların ve kurban satan esnafın ihtiyaç duyacağı her şey düşünüldü. Kurban pazarında, sosyal tesislerden otoparka, sağlık hizmetinden kesim hizmetine kadar her şeyi bir arada bulabilmek mümkün.

Her Şey Düşünüldü

400 çadır kapasiteli kurban pazarı alanında tuvalet ve banyoların bulunduğu 2 bina yer alacak. 24 saat görev yapan jandarma, zabıta, güvenlik görevlilerin yanı sıra İlçe müftülüğünce görevlendirilecek dini hizmetler danışma bürosu oluşturulacak. İtfaiye, otopark, veteriner ve doktorların bulunduğu sağlık merkezi noktasının yanına da seyyar kafeteryalar kurulacak.

Ankara Kurban Pazarı

Ankara Kurban Pazarı

Rahat Ulaşım

Tüm gün güvenliğin sağlandığı alanda hayvan taşıyan kamyon ve misafirlerin araçlarını park edebileceği 2 bin araçlık otopark yer alacak. Kurbanlar için kurulan çadırların arasına her 25 metrede bir su imkanı sağlanacak. Vatandaşların alanı kolaylıkla bulabilmesi için Samsun Yolu’ndan itibaren “Kurban pazarı alanına gider” tabelaları yerleştirilecek.

24 Saat Hizmet

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Sağlık ve hijyen şartlarına büyük önem verdiklerini belirterek şu şekilde konuştu :” Kurban pazarında hayvanların sağlığı için veteriner hizmetlerimizi titiz bir şekilde yürüteceğiz. Gerek kurban satan esnafımızın gerekse yoğun bir şekilde kurban pazarını ziyaret eden vatandaşlarımız sağlığı için ise sağlık görevlilerimiz hazır bulunacaklar kurban pazar alanının hijyeni ve temizliği için ekiplerimiz 24 saat çalışma yürütecek. Belediye olarak vatandaşların sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmaları için tüm hizmetlerimizi seferber edeceğiz. Hijyen şartlarına büyük önem veriyoruz ”dedi.

Veteriner Denetimde Olacak

Halka açık yerlerde kurban kesimine ve satışına kesinlikle izin verilmeyeceğini söyleyen Akgül, vatandaşların kurbanlarını veteriner denetimindeki kurban pazarından almalarını istedi. Başkan Akgül, Pazar alanında oluşabilecek hırsızlık ve her türlü olumsuz davranışlarda, vatandaşın anından güvenlik güçleriyle irtibata geçmelerini söyledi.

Cezai İşlem

Hayvan kesimine tahsis edilen yerler dışında hayvan kesimi ve kesilen hayvan atıklarını sokağa bırakan kişilere Kabahatler Kanunu’na göre para cezası kesilecek. Belediyenin belirlediği alanlar dışında hayvan satımı yapanlara da cezai işlem uygulanacak.


ankara kurban pazarı, kurbanlık pazarı ankara, ankara kurban pazarı nerede, ankaradaki kurbanlık pazarları, kurban pazarları yeri, kurban pazar fiyatları

 « (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »