Badana Yapmanın Püf Noktaları

Badana Yapmanın Püf Noktaları

BADANA YAPMANIN PÜF NOKTALARI

 

Cüneyt ALAN – Badana Yapmanın Püf Noktaları

Duvarlarınızın sıvası eski olsa bile, duvarlarınızı tekrar sıva yapmanıza gerek yok. Sadece küçük çatlakları doldurmak gerekir. Boya öncesi yüzey kuru olması gerekir.
Küçük çatlak ve çukurları çok amaçlı dolgu malzemesi ile doldurun, ancak daha büyük olanları kapatmak için sıva harcı veya nalburdan veya büyük yapı marketlerden temin edeceğiniz dolgu malzemeleriyle duvarlardaki büyük çatlak ve hasarlı yerleri düzeltebilirsiniz. Ankara Boyacı
Yeni sıvanın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra. Boyamaya başlayın. Sıvanın kuruması genellikle, koşullara bağlı olarak iki ila yedi gün sürer.
Boyamadan önce, duvarlarınızda eski duvar kağıdı varsa kaldırmanız gerekir duvar kağıdı çıkarmak için en kolay yolu, buhar püskürtme kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz.
Duvardaki tüm kalıntılardan temizlenmelidir..

Boya Nasıl Yapılmalı

Tavan Boyama İncelikleri
Köşeleri ve kenarları, küçük bir fırça ile boydan boya boyayın . Sonra, daha büyük bir fırça veya rulo ile en kolayı rulodur hem yormaz hem daha hızlı boyayabilirsiniz, geniş bantlar halinde boya her zaman ıslak boya ile temas edecek şekilde kenarlara kadar boyayın. Eski tavan boyanız çok kirli değil ise kullandığınız boyada kaliteli ise tek katla çözüme ulaşabilirsiniz.
Kapı Pencere Boyama İncelikleri
Kapı aksesuarlarını çıkartın.
Önce kapı çerçevelerini boyayın. Her iki tarafında farklı görünmemesi için her iki tarafında yüzeyini tamamını boyayın.
Aynı zamanda menteşelerin içine boya girmemesine dikkat edin
Pencereler
Pencere boya kuruma süresini en üst düzeye çıkarmak için pencereleri sabaha kadar açık tutun. Kuruması daha çabuk olacak ve yapışmasını önleyecektir
Pencere çerçevelerini boyarken, en iyi sonuçları elde etmek için belirli bir sırayla boyanmalıdır. Ayrıca bu pencerelerinizi daha kolay boyamanızı sağlayacak.
Radyatörler
Radyatörler tamamen soğuduktan sonra boyanmalıdır. Metal için uygun bir solvent bazlı boya kullanılmalıdır.

duvar-boya

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz. Ankara Boyacı
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79


 

Badana Yapmanın Püf Noktaları, boya nasıl yapılmalı, boya yapma bilgileri, boya yapma fikirleri, duvar boyama, duvar nasıl boyanır, ev boyama nasıl yapılır, ev duvarları nasıl boyanmalı, Ankara Boyacı