Küçük Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyon Tavsiyeleri

BAHÇE DEKORASYON TAVSİYELERİ

Bahçe dekorasyon tavsileri. Bahçe dekorasyonları nasıl yapılır? Bahçe dekorasyon resimleri. Bahçe dekorasyonu hakkında genel bilgiler hakkındaki yazımız.

bahçe-dekorasyon-fikirleri-9

Bahçe Dekorasyon Tavsiyeleri;

Sıkıcı ve bunaltıcı şehir yaşantısından sıyrılmanın en güzel yollarından biriside bahçe keyfidir. Evinizde küçükte olsa bir bahçeniz varsa tüm günün yorgunluğunu ve stresini atmamanız işten bile değil. Bahçeli bir eve sahip olmak elbette güzel bir olaydır ancak buraya bakmak ve gereğince dekore etmek son derece önemlidir. Aksi halde bahçeler sizin için keyif alanından öte yük ve fazlalık olacaktır. Büyük bahçeleri dekore etmek küçük bahçelere nazaran daha kolaydır. Büyük alanlarda uygulanabilecek birbirinden farklı dekorasyon önerileri vardır. Asıl maharet küçük bahçeleri dekore etmektir.

 

Bahçe dekorasyonları nasıl yapılır;

Eğer küçük bir bahçeye sahipseniz öncelikle bahçenizin sınırlarını net olarak belirleyin. Yanınızda komşunuz veya herhangi birileri tarafından kullanılan bir bahçe olsun veya olmasın siz kendinize ait olan kısmı iyi bilin. Ve sınırları çitlerle çevreleyin. Ancak bunu yaparken çitlerin veya duvarların çok uzun olması bahçenizi sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirecektir. Küçük bahçelerde sıkılmadan oturabilmek için dekore ederken kısa ve aralıklı çitler kullanmaya özen gösterin.

Küçük bahçelerde çiçeklik alanları mutlaka kenarlara yapın. Orta bölümde masanıza veya koltuk takımlarınıza yetecek kadar bir çim alan oluşturun ve geri kalan yan kısımlarda çiçeklendirmeler yapın. Daha fazla çiçekli alan istiyorsanız dekoratif saksılar kullanın. Büyüklü küçüklü birçok saksıyı tüm boşluklara yerleştirin. Özellikle duvarlar varsa, bahçede beton görüntüsünü yok etmek için duvarı çiçeklendirerek amacına uygun değerlendirin.

Küçük bahçelerde çiçeklik alanları ve yaşam alanlarını iyi ölçümleyin. İkisine de eşit oranda dağılım yapın. Ne oturma alanlarınız küçük çiçekliğiniz geniş olsun, nede tam tersi.

Bahçe dekorasyonları hakkında bilmemiz gerekenler;

Küçük bahçelerde kullanılan bahçe mobilyaları kaba ve teferruatlı olmamalıdır. Öncelikle oturma alanınızı belirleyin ve bu alana uygun gelecek ebatlarda takımlar tercih edin. Masa ve sandalyeleri küçük ve kibar olan modeller arasında seçiminizi yapın.

Bahçem var ve havuz olmadan olmaz diyorsanız havuzun yerini iyi belirleyin. Eksiksiz bir bahçe olsun isterken düzensiz ve karmaşık yapılar oluşmasın. Küçük bahçelerde ortaya yapılan süs havuzları hem çok küçük olacak ve kendini göstermeyecek hem de alanı öldürecektir. Bu nedenle havuzları yerleştirirken ölü köşeleri tercih edin. Duvarlardan akan sular ve köşe havuzları küçük bahçeler için ideal olacaktır.


bahçe dekorasyon tavsiyeleri, bahçe dekorasyonları, bahçe düzenlemesi, bahçe resimleri, güzel bahçe resimleri, en güzel bahçeler, bahçe nasıl düzenlenir, bahçe ekmek