Ana Menü

Bebek Odası Renklerinin Önemi

Bebek Odası Dizayn

BEBEK ODASI RENKLERİNİN ÖNEMİ

 

Cuneyt ALAN- Bebek Odası Renklerinin Önemi: Uzun zamandır yolunu gözlediğiniz minik bebeğiniz sonunda dünyaya geliyor mu? Onu ne kadar sevdiğinizi ve önemsediğinizi göstermek için güzel bir karşılama şart. Ve tabi ki ona içerisinde aile sıcaklığını hissedebileceği, huzur ve güven içerisinde uyuyup büyüyeceği bir oda hazırlamak ta.

Bebek odası deyip geçmeyelim. Minik bebeklerin algıları ve hisleri öyle farklıdır ki, oda içerisinde birçok şey onu olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Bunun için her detayı özenle düşünmek gerekir. Özellikle bebek odalarında kullanılacak renkleri bilerek seçmek önemlidir. Her bir rengin insan psikolojisi üzerindeki etkisi bilinir. Ve bu etkiler bebekler için daha farklıdır. Bu yüzden seçilecek her bir rengin farklı bir amacı ve anlamı vardır. İşte bebek odalarında kullanılan renklerin önemi;

 • Bebekler ilk doğduklarında elbette etrafındaki eşyaları ve renkleri algılayamazlar. Ancak iki aylık olduktan sonra ilk algıladıkları renk kırmızıdır. Cesur ve parlak bir renk olan kırmızı bebeklerin fark ettiği ve odaklandığı bir renktir. Ancak yoğun kullanımında yorgunluk hissi verir. Bu nedenle bebek odasında yoğun bir kırımızı kullanımındansa aksesuarlarda ve bazı oyuncaklarda parça parça kırmızı kullanımı gerekir.
 • Mavi erkek çocuklarının rengi olarak bilinse de açık tonları tüm bebeklere huzur verir ve kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ancak dikkat edilmesi gereken tek nokta mavi renk bebeklerde iştah sorunu yaratabilir. Bu nedenle mavi rengi yemek alanlarından ve yemek tabaklarından uzak tutmak iyi olacaktır. Mavi tabakta verilen bir yemek yerine daha iştah açısı renkler kullanmak gerekebilir.
  • Bebekler ikinci aydan sonra sırayla turuncu, yeşil ve sarıyı algılamaya başlarlar. Parlak bir renk olan sarı anı zamanda güneşin rengidir ve bebek odalarında kullanılması gereken bir diğer önemli renktir. Ancak aynı kırmızda olduğu gibi aksesuarlarda ve oyuncaklarda parçalı olarak kullanmak gerekir.
  • Kırmızı ve sarının kullanımı ile doğabilecek yorgunlukları edebilmek içinse bebek odalarında, özellikle duvarlarda kullanılması gereken renkler açık mavi, açık pembe, lavanta rengi veya pastel tonlardır. Bu renkler bebeklerde huzur verecektir ve sağlıklı uyku uyumalarını sağlayacaktır. Duvar renkleri ile birlikte bebeklerin giydikleri kıyafetler ve battaniyelerde de bu renklerin kullanılmasını öneririz. Kırmızı bir battaniye ile uyuyan çocuk gece sık sık uyanabilir ve huzursuz olabilir.
   • Bebek odalarında renklerin dansı ile oldukça güzel etkiler yaratabilirsiniz. Örneğin odanın bir köşesini renk köşesi olarak belirleyin ve bu köşede birbirinden canlı renklerden oluşan bir ahenk yaratın. Duvarlara yapılan resimler bu ahengi yakalamanıza yardımcı olabilir. Örneğin duvara çizilen bir gökkuşağı veya çiçek resimleri bunun için ideal olacaktır.
  • Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

   Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
   Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
   CÜNEYT ALAN
   0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

  • Bebek Odası Renklerinin Önemi

   Bebek Odası Renklerinin Önemi

   İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


  • bebek odası renklerinin önemi,bebek odası renkleri, en güzel bebek odası renkleri,en güzel bebek odaları,bebek odası renk çeşitleri,bebek odası modelleri« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »