BEBEK ODASI TAVSİYELERİ

Bebek Odası Tavsiyeleri: Minicik elleri ve ayaklarını öpmeye doyamadığınız, canınızdan bir parça olan bebeğinizin odasını hazırlarken ortamın şıklığı kadar onun rahat edeceği ve seveceği bir ortam olmasına özen göstermelisiniz. Bunun için size yardımcı olabilecek birkaç dekorasyon fikrini bir araya getirdik.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

1. Şifonyerden alt değiştirme ünitesi 
Bebeğinizin odasında bulunan şifonyeri aynı zamanda alt değiştirme ünitesi olarak değerlendirebilirsiniz. Şifonyerin üstüne kenarları korunaklı bir parça ilave ederek altını değiştirmek amaçlı kullanabilirsiniz. Bu şekilde ekstradan bir alt değiştirme masasına gerek duymazsınız. Dilerseniz ilk başta alt açma üniteli bir şifonyer tercih edebilirsiniz. Üst kısmı bu amaca göre düzenlenmiş şifonyerlerde portatif olarak yerleştirilen bir tabla bulunmaktadır. Bazı modellerde ise, şifonyerin kenarlarında yükselen ahşap parça şifonyere sabitlenmektedir. Bu tip modeller hem dekoratif hem kullanışlı bir seçim olacaktır.

Diğer bir seçenek olarak şifonyerin üzerine bebek alt açma süngeri koyabilirsiniz. Alt açma minderi ya da süngeri üzerinde bebeğinizin altını kolayca değiştirebilirsiniz. Bebeğinizin düşmesini engellemek için yanları daha yüksek dizayn edilmiş alt açma minderleri güvenli ve rahat bir kullanım sağlayacaktır.

2.Rahat bir koltuk ile dinlenme köşesi
Eğer yeterli yeriniz varsa bebeğinizin odasına konforlu bir koltuk yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde bebeğiniz küçükken yanında uzanabileceğiniz, büyüdüğünde ise arkadaşları ile oturup oyun oynayabileceği bir köşe hazırlamış olursunuz.

3.Loş aydınlatma 
Bebeğinizin odasında gece kullanımı amaçlı loş aydınlatma bulundurmaya özen gösterin. Tavan lambası dışında başucunda küçük bir abajur veya emzirme koltuğu yanında lambader tercih edebilirsiniz.

4. Kardeşiyle ortak paylaşım noktaları 
Yeterli alanınız yoksa iki kardeş aynı odayı paylaşmak durumunda kalabilir. Bu gibi durumlarda ağabey ya da ablalar kardeşinin gelip odasını aldığını düşünmemelidir. Bunun için odayı yenilerken büyük kardeşin de gönlünü hoş edecek bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Büyük çocuğunuzun odasında kardeşinin karyolasına yer verebilirken, bebeğin karyolasının yanına abisi veya ablası için bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Böylece kardeşi beşiğinde uyurken ablası ya da abisi de resim yapabilir veya oyun oynayabilir.

 bebek odası tavsiyeleri, babak odaları, bebek odası resimleri, bebek odası nasıl döşenir, bebek odası modelleri, bebek odası çeşitleri, bebek odası mobilyaları