civalı şap

Civalı Şap

Civalı Şap

Civalı şap nedir? Civalı şap nasıl yapılır? Civalı şap nerede kullanılır? Civalı şap fiyatları. Civalı şap yaparken dikkat edilmesi gerekenler.

Civalı şap; konut, depo, atölye ve garaj gibi ağır yüke maruz kalmayan zeminlerde, yeni ve eski beton yüzeylerde yer alan pürüzlü alanların kapatılarak istenilen düzgünlüğe getirilmesinde kullanılır. Cüneyt Alan ve ekibi inşaat dekorasyon alanında son teknoloji ekipmanları ile civalı şap dökümü ve zemin kaplaması hizmetini Ankara’lılara sunmaktadır.

akıllı şap
akıllı şap

Civalı şap nedir;

Özellik bakımından yoğun civa ve çimento esaslı olan malzeme, kendiliğinden yayılma ve düzgün tefsiye zemini oluşturmalarda kullanılan yapı kimyasallarının genel ismidir. Kendiliğinden tefsiye oluşturup zahmetsiz uygulanması sebebiyle diğer bir ismi akıllı şap tır.

akıllı şap fiyatları
akıllı şap fiyatları

Civalı şap nerede kullanılır;

– Seramik & Fayans döşenecek tüm yüzeylerde kullanılabilir.
– Parke – Laminat gibi ahşap döşeme ürün ve malzemelerinden önce rahatlıkla uygulanabilir.
– Pvc taban döşemeleri öncesinde  Self Leveling Akıllı Şap Self Leveling uygulanabilir.
– Kendiliğinden yayılan akıllı şap epoksi zemin döşemeleri öncesi uygulanabilir.
– Zemin yüzeylerine cila, vernik veya cilalı şap yapılmadan önce akıllı şap uygulanabilir.

akıllı şap nasıl yapılır
akıllı şap nasıl yapılır

Civalı şap (Akıllı şap) yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Self Leveling (Civa şap) malzemesi kaba dolgu malzemesi değildir. Düzeltme şap malzemesidir. 3 cm’den fazla dolgularda kullanılmaz.
– Beton veya şap bozukluklarını düzeltme dışında farklı amaçlar için kullanılmaz.
Civa şap uygulanacak yüzeyler tozlardan ve kirlerden mutlaka arındırılmalıdır.
– Hazırlanış ve kıvam şekli için kullanım klavuzuna mutlaka uyulmalıdır.
– Gerektiğinden kalın veya ince hazırlanmış akıllı şapı kullanmamalıyız.
– Yeterli miktarda temiz suyun içine belirli miktardaki civalı şapı serperek ve karıştırılarak hazırlanmalıdır. Önce akıllı şap, sonra üzerine su şeklinde hazırlanmamalıdır. İçerisinde oluşacak topaklanma ve keseklenmeleri bu şekilde bir hazırlanışla önleyebilirsiniz.
Akıllı şap zemine kirpi rulo ve mala ile sürülüp dağıtılmalıdır. farklı alet veya edavatlarla uygulanmamasına dikkat edilmelidir.

civalı şap nasıl yapılır
civalı şap nasıl yapılır

Civalı şap fiyatları;

Akıllı şap fiyatları yapılacak işin metre karesine, çalışma koşullarına ve zemin yüzeylerinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Belirli bir fiyat verebilmek için mutlaka çalışma alan keşfi gerekmektedir.

Self Levening
Self Levening

Civalı şap nasıl yapılır;

Akıllı şap yapılmadan önce zemin yüzeyleri dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Varsa büyük ve kalın kırıklar kazınmalı, temizlenmeli ve tamir harcı ile gereken tamiratı yapılmalıdır. Tüm yüzeyler tozdan, kirden, kırıntılardan ve yağdan arındırılmalıdır. Tüm akıllı şap öncesi tamirat ve temizlik işleri bittikten sonra en az bir kat olmak üzere zemin astarı ile astarlanmalıdır. Astarın kuruma süresi dolduktan sonra yukarda belirttiğimiz şekilde civalı şapımızı hazırlayarak kirpi rulomuz ve malamızla dikkatlive zemine döküp yaymalıyız.