Ana Menü

Dekorasyon Haberleri

dekorasyon-haberleri

DEKORASYON HABERLERi

 

Cüneyt ALAN – Dekorasyon Haberleri

2016 yılının Mobilya Dekorayon, Aksesuar ve Hediyelik Eşya Fuarı, Almanya’nın Frankfurt şehrinde 12 ile 16 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Sizlerde bu fuarda yerinizi almak veya takip etmek istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz irtibat adres ve numaralarıyla iletişime geçebilirsiniz.

FUARTAKİP REZERVASYON / İRTİBAT
Cumhuriyet Cad. Kamera Center Seyran Apt. 157/5 34373
Harbiye – Şişli /İstanbul Turkiye
0212 232 17 47 pbx 0212 233 21 76
info@gurtour.com  –  info@fuartakip.com
Biz dekorasyoncular olarak, Fuarlara katılıp takip etmemiz mesleğimiz gereğidir ve bir bakıma mecburidir. Fuarlar sayesinde son teknoloji iş makineleri, yeni dekorasyon ürünleri ve malzemeleri, yeni dizayn ve model çeşitlilikleri ve daha sayamayacağımız birçok yenilikçi düşünce ve uygulamalardan toplu bir şekilde aynı mekan içerisinde sahip olabilme imkanı sağlamaktadırlar. Bu ve bunun gibi faaliyetlerde bulunmak ve yakından takip etmek, bilgi dağarcığımızı ve mesleğimizdeki konumumuzu ilerletici en temel girişimlerden bir tanesidir. Sizlerle fuarlara neden katılmalıyız konusuyla alakalı kısa bir anımı anlatmak istiyorum müsaade ederseniz. Esnaflık ve ticaret konusunda Dünya’ca ünlü bir iş adamının sahibi olduğu büyük bir mağazanın dekorasyonundan sorumluydum. Ramazan ayı idi ve akşam iftar yemeği için yemek masamıza oturmuştuk. Tam iftarımızı açacakkken yemek yediğimiz salona aniden o profesyonel iş adamı girdi ve hepimize birden gülümseyerek Afiyet olsun diyerek masadaki boş bir sandalyeye oturdu. Arkasında korumaları ayakta beklerken hepimizi teker teker süzdü. Yaşım daha çok küçüktü ve o kişiyi gazete ve Tv’lerden tanıyordum. Heyecanlanmıştım. Kimse yemek yemiyordu. O iş adamının üniversitelerde, büyük toplantılarda iş dünyası ve kalkınma konuları hakkında seminerler verdiğini biliyordum. Bizlere seslenerek konuşmaya başladı. İlk sözü şu oldu; ‘Arkadaşlar biraz sohbet edelimmi?’ dedi gülümseyerek. Bizler zaten onun ağzından çıkacak her kelimeye muhtaç birer acizdik onun tecrübeleri ve bilgileri karşısında. Seve seve zaten dinliyorduk. Yanımdakine kaşıyla işaret ederek sordu;
– Günlük kazancın ne kadar ustam?
– 60 Lira efendim.
– Peki bu 60 Lirayı akşam alıp cebine koyduğunda ne yapıyorsun?
– Bir kısmıyla evimin geçimini, bir kısmıyla borçlarımı ödemek için ufak ufak birikim, kalanıylada işe gelip gidebilmek için cep harçlığı yapıyorum efendim.
– Yani 60 liranın hepsi gidiyor öylemi?
– Evet efendim. maalesef öyle. Hepsini harcıyoruz.
– Peki ustam işini ve mesleğini ilerletip daha fazla para kazanmak için o 60 liranın bir kısmınıda onun için ayırmıyormusun?
– Hayır efendim. Onu hiç planlayıp birikim yapmıyorum.
– Anladım ustam. Teşekkür ederim.
dedi ve bizlere döndü. Tebessüm ederek konuşmaya başladı.
– Arkadaşlar, kazandığınız paranın hepsini eviniz, borçlarınız ve harçlığınız olarak harcar ve işinizi ilerletmek adına hiç birikim yapmıyorsanız asla bir adım bile ilerleyemezsiniz. Para biriktirin bunun için. Fuarlara gidin, gelişmeleri takip edin, yeni mekanlar ve insanlar tanımak için bu şekilde kendinize olanaklar oluşturun. Yoksa ömrünüz boyunca aynı basamakta sayar ve bir basamak bile yükselemezsiniz.
Yapı Fuarları reklamlarını veya haberlerini ne zaman duysam veya görsem hemen aklıma bu anım geliyor ve o muhteşem kişinin o muhteşem sözlerini hemen hatırlarım. Fuardan herhangi bir ürün almasam bile, ürünlerden, gelişmelerden, malzemelerden ve yeni modellerden haberim olsun diye hiç kaçırmam ve sürekli takip ederim Yurtiçinde ise. Yakınsa mutlaka giderim ve saatlerce gezerim fuarı. Bilgim ve tecrübem artsın diye yaparım bunu. Sizlere de tavsiye ediyorum meslektaşlarım. Mutlaka sizlerde her yapı fuarını ziyaret edin. Bunun için kendinize zaman ve imkan oluşturun. Faydasını mutlaka iş hayatınızda görecek ve yaşayacaksınız.

Cüneyt ALAN


dekorasyon haberleri, dekorasyon fuarları, dekorasyon ve yapı fuarları, Mobilya Dekorayon, Aksesuar ve Hediyelik Eşya Fuarı, Yapı malzemeleri fuarı, 2016 mobilya dekorasyon fuarı


« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »