Ana Menü

Dekorasyon Tasarım

Dekorasyon Tasarım

 

DEKORASYON TASARIM

 

Cüneyt ALANDekorasyon Tasarım

Birkaç yıldan beri, iç mekanlara yeryüzünün hem batısından, hem de doğusundan ilham yağıyor. Çin ve Afrika esintili mobilyalar, Fransız dantelleri, Osmanlı/Fas motifleri, stilize İngiliz çiçeklileri, Venedik aynaları, Hollywood kadifeleri, Barok süslemeler birbirinin içine geçmiş durumda. Ankara Boyacı

Farklı dönem ve kültürlerden bulduklarınıza kişisel ilavelerinizi de rahatlıkla yapabilir, kendi sınırlı alanınız içinde sınırsız bir dünya yaratabilirsiniz.

Mekanlarda evrensel bir dil oluşturmaya çalışırken başvurduğumuz ortak kaynak, duyular ve anlamlar. Bu duygusal eğilim, ‘köklere dönüş’ olarak da tanımlayabileceğimiz bir senaryo etrafında bizi kültürlerin folklorik öğelerine sürüklüyor.

‘Boğaz’ın ötesinde bir yerlerde, hayali bir oryantal dünyanın sınırlarında, ihtişamlı bir krallık kapılarını yeni barok dönemine açıyor; anahtar kelimeler ise duyarlılık, bolluk ve elegans…’, diyor ünlü Fransız trendsetter Nelly Rodi.

Bir çingene gibi tüm dünyayı gezen ve oradan bir silüet, buradan bir doku, öteki taraftan da bir motif toplayan tasarımcılar, tüm bu farklı kültür izlerini fütursuzca birbirine karıştırarak bağımsız ve rengarenk koleksiyonlar yaratıyorlar. Bu eklektik tarzın modadaki yansımasını Dries Van Noten imzalı ‘göçebe prensesler’de, Hüseyin Çağlayan’ın Anadolu’nun tüm renklerini birleştiren kıyafetlerinde, Louis Vuitton’un kuzeye övgüler yağdıran iri örgülerinde ya da Missoni’nin dokumalarında buluyoruz.

Dekorasyonda da isteyen istediği ülkeye yolculuk etmekte serbest. Karıştırmaktan keyif alanların evlerinde ahşap mobilyalar, kürk ve kaşmir dokular, örgü kilimler, Bedevi fenerler, Hint sarileri, batik perdeler, saten yatak örtüleri takılıyor gözlerimize. Daha yalın stilleri tercih edenler, İskandinav çizgilerinde beyazlık, doğallık ve fonksiyonellik buluyorlar.

İtalyan tasarımcıların her geçen gün daha modernleşen çizgileri ve sade formlarıyla, dingin, düzenli ve konforlu atmosferler yaratmak mümkün.Klasik ve elegan yaşama alanlarının taraftarları içinse, Fransız ve İngiliz antikalarının yanı sıra, gösterişli avizeler, varaklı aynalar, şık kadifeler ve seçkin porselenler sunuluyor. Pek çok evde de Amerikan tarzının büyük ebatlı, rahat ve ahşap ağırlıklı mobilya ve aksesuarlarıyla karşılaşabiliyoruz.

Evlerimizi düzenlerken, kuzeyden güneye, doğudan batıya serbest dolaşım hakkına sahibiz. Seçmek istediğimiz ülke ve stillerle ilgili ipuçlarını ise, dekorasyon dergilerinden ve kitaplardan avlayabiliriz.

Dekorasyon Tasarım

Dekorasyon Tasarım

Dekorasyon Tasarım

Dekorasyon Tasarım


 

Dekorasyon Tasarım, dekorasyon ve tasarım, dekorasyon tasarımları, dekorasyon tasarım örnekleri, tasarım dekorasyon fikirleri, dekorasyon ev tasarım, ev dekorasyonu, Dekorasyon« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »