Dekoratif Isıtma Sistemleri

Dekoratif Isıtma Sistemleri

DEKORATİF ISITMA SİSTEMLERİ

Cüneyt ALANDekoratif Isıtma Sistemleri

Eski döküm radyatörlerin yerini, gelişmiş teknolojik özellikleri ve tasarımlarıyla yeni nesil ısıtma sistemleri aldı. Şömine ve radyatör gibi ısıtma sistemleri, farklı tasarımlarıyla mekan dekorasyonunu tamamlarken çeşitli fonksiyonlarıyla da hayatı kolaylaştırıyor.

Soğuk kış günlerinde yaşam alanlarının doğru ve etkili bir şekilde ısıtılması için firmalar pek çok alternatif sunuyor. Firmaların amacı ise en etkili ısıtma yöntemini bulmanın yanı sıra evin dekorasyonunu tamamlayıcı çözümler de üretmek. Günümüzde en fazla kullanılan sistem ise merkezi ısıtma sistemi. 19’uncu yüzyılın sonlarında kullanılmaya başlanan bu sistemin ilk örneği olan oymalı döküm radyatörlerin yerini şimdilerde alimünyum ve panel radyatörler aldı. Ankara Boyacı

Ancak radyatörler artık sadece ısıtma elemanı olarak değil, dekorasyonu tamamlayıcı bir unsur olarak da kullanılıyor.

Hayatı kolaylaştırıyor

İsterseniz heykel şeklindeki bir radyatörle ya da tablo görünümlü olanlarla evinizin dekorasyonunu farklılaştırabilirsiniz. Dekorasyon elemanlarının yanı sıra artık radyatörler işlevselliklerine göre de tercih edilir oldu. Örneğin; portmanto ve havlu kurutucu gibi fonksiyonlar üstlenen radyatörler, bu özellikleriyle hayatı kolaylaştıran birer ayrıntı haline geldi. Isınma ihtiyacıyla birlikte dekorasyondaki eksikliği de tamamlayan bu radyatörleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da yok değil.

Radyatörler az yer kaplamalı ve pratik bir şekilde temizlenebilmeli. Radyatörler dışında ısınmayı tamamlayan bir diğer unsur ise kombiler… Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan kombiler, geçmiş yıllara oranla çok daha az yer kaplıyor. Hafif oldukları için duvara da asılabilen kombiler, sessiz çalıştıkları için de tercih ediliyor. Ancak kombi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün TSE damgasına sahip olması.

Şömine alırken dikkat

Yaşam alanlarının dekorasyonunu görünümleriyle destekleyen şömineler de ısıtma elemanı olarak tercih ediliyor. Eskiden içerisinde ateş yakılarak ısınmayı sağlayan bir tür ocak gibi çalışan şömineler artık odunlunun yanı sıra doğalgazlı, likit gazlı ve elektrikli de olabiliyor. Böylece önceleri sadece yandığında yakın çevresini ısıtabilen şömineler şimdilerde sadece bulundukları odayı değil, diğer odaları da ısıtabilecek teknik güce sahip.

Şömine alırken, ürünün ölçülerine, materyaline, türüne, montajına ve kullanım kolaylıklarına dikkat etmek gerekiyor.

Dekoratif Isıtma Sistemleri
Dekoratif Isıtma Sistemleri

 

Dekoratif Isıtma Sistemleri, yeni dekoratif ısıtma sistemleri, ev ısıtma sistemleri, ısıtma sistemleri pdf, yerden ısıtma sistemleri, fabrika ısıtma sistemleri, dekoratif ısıtıcı modelleri, dekoratif ısıtıcı fiyatları, Ankara Boyacı, Dekorasyon