desenli boya nasıl yapılır

Desenli Boya Nasıl Yapılır

DESENLi BOYA USTASI

Desenli boya nasıl yapılır ; Bir desenli boya ustası olarak evlerinizde, iş yerlerinizde birbirinden görsel ve şık desenli boya dekorasyonları yapmanıza yardımcı olmak amacıyla faydalı bilgiler ve görseller sunmak istedik. İletişim numaramızı arayarak merak ettiğiniz tüm dekorasyon konularında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Birbirinden kaliteli, şık ve görsel mekanlar oluşturuyoruz. Farklı modeller, şekiller ve renklerdeki desenli boyalarımızla muhteşem boya badana dekorasyonlarına imzamızı atıyoruz. Biz, Desenli Boya Dekorasyon işlerinde uzmanız.

desenli boya ustası
desenli boya ustası

Desenli boya nasıl yapılır (Resimli anlatım)

Desenli boyalar, dekoratif boyalar çeşitleri içinde en çok tutulan ve bilinen işlerin başında gelmektedir. Gerek görselliği, gerek mekâna kattığı kalite sayesinde herkes tarafından genel tercih olarak seçilip yaptırılmaktadır. Desenli boya nasıl yapılır sorusuyla çok sık karşılaştığımız için bu yazımızda merak edilen bu konuya cevap vermek istedik.

El becerisi ve tecrübe gerektiren desenli boya çalışmaları nasıl yapılır diye merak edildiğini ve internette sık sık aranan dekorasyon konularından bir tanesi olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden konuya bizimde katkımız olsun istedik ve gerçek bir desenli boya ustası olarak bilgi ve görsellerimizi sizler için faydalanmanız amacıyla paylaşmaya karar verdik.

1-) Desenli boyaya başlamadan önce yüzey ve mekan ön hazırlıkları çok ama çok önemlidir. Diğer boya badana işleri gibi geri dönüşü olan ve tamirat yapılabilen bir uygulama şekli olmadığı için tüm ön hazırlıkların ve yüzey onarım ve tadilat işlerinin tam ve eksiksiz olarak kesinlikle bitirilmesi şarttır. Desenli boya yapılacak yüzeylerin çatlak, kırık veya hasarlı tüm bölgelerini tamir ederek komple alt zemin boya badana işlerini yapmalıyız. Ankara Boyacı

2-) Komple tavan boya badana işlerini yapmalıyız. Tavanları boyarken duvarlara sıçratarak damlalar oluşmasına en gel olmak için dikkatli ve damlatmadan boyamaya dikkat etmeliyiz. 

3-) Desenli boya yapılacak yerlerde, boya sıçramalarına ve damlamalarına engel olmak ve mekanı kirlilikten korumak için koruma bantları ve ambalajlama işlerini tamamen bitirmeliyiz. Temiz ve titiz çalışmaların temelini oluşturan bu çalışmaları mutlaka önceden ve eksiksiz olarak yapmalıyız.

4-) Desen vermeye nereden ve nasıl başlayacağımız konusunda plan yapmalı ve yaptığımız plana sadık kalmalıyız. Desenli boya yapmak disiplin ve sabır gerektirir. 

5-) Desenli boya yapacağımız yüzeylerin alt ana renkleri konusunda uyumlu renkler seçmeliyiz. Zıt renkler her zaman desenleri daha çok ortaya çıkarmaktadır. Örneğin bordo renkli bir yüzeye altın yaldız desenli boya yapılması gibi. Bu renk seçimleri ağır ve göz doldurucu bir görsellik sağlayacaktır. Bunun tam tersi olarak açık renkli bir alt ana renkli yüzeye örenğin beyaz bir duvara, krem renkli bir desenli boya uygulaması az göze batan ve sade bir dekorasyon sağlayacaktır.

6-) Desenli boya rulomuzu kullanıma hazırlarken çok dikkatli ve bilinçli olmalıyız. Tüm aparatlarını nereye ve ne şekilde monte edeceğimizi bilmeliyiz. Bilmiyor isek mutlaka öğrenmeliyiz. Desenli boya malzemelerinin başında desenli boya rulosu gelmektedir. Her işi rulo yapar. Tabiiki ruloyu kullanan kişide mutlaka desenli boya ustası olmalıdır.

7-) Desenli boya rulomuzu eksiksiz olarak kurduktan sonra boya haznemizin içine boyamızı yeterli miktarda doldurmalıyız. Çok fazla veya çok eksik olmadan kararında koymalıyız. Desenli boya aparat süngeri boyaya yeterli miktarda temas etmeli ve üzerine boyayı almalıdır. 

😎 Rulomuzla bir yüzeye desen vermeye mutlaka köşeden ve boşluk kalmayacak uzaklıkta ve ölçüde başlamalıyız. Düm düz ve yukardan aşağı inerek rulomuzu hareket ettirmeliyiz. Desenli boya rulomuzu sağa sola çevirerek, eğri bir yol izleyerek veya sürtüp kaydırarak sürmemeliyiz. Rulo her zaman dönmeli ve düz bir yol izlemelidir. İlk rulo yolunu bitirip ikincisine başladığımızda, ilk rulo yoluna bitişik bir yerden aynı şekilde ve hizada aşağıya kadar ikinci yoluda tamamlamalıyız. Bunu diğer üçüncü, dördüncü yollar aynı şekilde takip etmelidir. 

9-) İşimiz bittiğinde rulomuzu mutlaka temizlemeliyiz. Tüm aparatlarını söküp hepsini ayrı ayrı temizlyip, vida yerlerini boyalardan arındırmalıyız. Bu aynı rulo aparatlarının farklı işlerde daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır.

 

Desenli boya nasıl yapılır konusunda siz değerli ziyaretçilerimize elimizden geldiğince açıklayıcı ve görsel ifadeli resimli anlatım yapmaya çalıştık. Umarım faydalı olabilmişizdir.

Daha şık, görsel ve kaliteli mekanlarda buluşmak dileği ile…

Dekoratif bir duvar oluşturmak için duvar kağıdına ihtiyacınız kalmadı. Artık desenli boya ruloları sayesinde farklı desenleri duvarınıza yansıtabilirsiniz. Üstelik kendinizin de rahatlıkla yapabileceğiniz ve kullanımı oldukça kolay olan desenli boya rulolarını isterseniz duvar isterseniz de kumaş üzerinde uygulayabilirsiniz.

desenli boya modelleri
desenli boya modelleri

Boya rulosunu uygulamak için ilk olarak dilediğiniz desene sahip olan ruloyu satın alın ve boyamak istediğiniz duvarın zemin rengini seçin. Bu renk mevcut duvar renginiz de olabilir. Daha sonra da desen için seçtiğiniz renk efektif boyayı alın ve boyayı dekorasyon makinesi haznesine koyup yukarıdan aşağıya doğru ve düzgün şeritler halinde boyamaya başlayın.

– Dikkat etmeniz gereken her bir şerit arasında boşluk bırakmamak ve ruloyu aşağıdan yukarıya doğru ileri geri yaptırmadan düz bir biçimde indirmektir.

Desenli Boyanın Özellikleri

· Duvar kağıdı görünümlüdür.

· Duvar kağıdından çok daha hesaplıdır.

· Diğer boyalardan 2 kat daha uzun ömürlüdür.

· Diğer efekt boyaları gibi duvarınızın zeminini bozmaz.

· Üzeri tekrar boyanmak istenirse rulo ile kolayca boyanır.

· Duvardaki lekeleri kamufle eder.

· Sedef Görünümündedir.

· Değişik renkleri mevcuttur.

· Farklı modelleri mevcuttur.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN

0 532 654 35 80

desenli boya hakkında genel bilgiler
desenli boya hakkında genel bilgiler

nasıl yapılır dekoratif desenli boya, desenli boya resimli anlatım, resimli anlatım desenli boya, desenli boya yapımı izle, resimlerle anlatım desen boyalar, desenli boya rulosu aparatları, duvara desen vermek, desenli boya yapmak, desenli dekoratif boya, ankara boyacı