Doğru Fayans Seçimi

Doğru Fayans Seçimi

DOĞRU FAYANS SEÇİMİ

Doğru Fayans Seçimi: Ev dekorasyonunda yer ve duvar döşeme seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Bu konuda ayrıntılı bilgiye sahip olmak seçim yapmayı ve doğru karar vermeyi kolaylaştıracaktır.

Fayans ve seramik arasındaki fark çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. Seramiğin birden fazla sayıda pişirilmiş şekli fayanstır denilebilir. Fayans seramiğe göre daha düz bir yüzeye ve görüntüye sahiptir. Genellikle kare biçiminde olur. Dikdörtgen biçimde olanları da üretilmektedir. Bazı istisnalar olabilmekle birlikte genellikle fayanslar iç alanlarda ve duvar yüzeylerinde tercih edilmektedirler. Seramiklerdeki renk skalası fayanslara göre daha geniştir. Ancak seramikler çoğunlukla yer döşemeleri için iç ve dış alanlarda kullanılırlar.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Fayans Seçimi ve Fayans Nasıl Döşenmeli

Fayans döşeme işlemi sertifikalı bir usta tarafından yapılmalıdır. Döşemeye başlamadan evvel döşenecek yüzeyin pürüzsüz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde kalıntılar mevcutsa iyice temizlenmelidir. Temizlik için elektrikli süpürge kullanılabilir. Yüzeyin düz olması da çok önemlidir. Girinti ve çıkıntılar varsa gerekli şekilde düzeltilmeli ve düz bir yüzey elde edilmelidir.

Fayansın döşeneceği alanda bir gün önceden kaloriferler kapatılmalıdır. Döşeme öncesinde bir kat astar boyası atılabilir. Ardından döşemenin açıları tespit edilmelidir. Nereden başlanacağı tespit edildikten sonra fayans yapıştırıcı madde dişli mala ile yüzeye sürülmelidir. Belirlenen başlangıç noktasına ilk fayans yerleştirilerek döşeme işlemine başlanmalıdır. Yapıştırıcı madde iki fayans arasından taşma yaparsa kurumadan temizlenmelidir. Köşe noktalarda fayans karo boyu sebebi ile sorun yaşanırsa fayans keskisi ile istenilen boyuta getirilmelidir.

banyo fayans Fayans Seçimi ve Fayans Nasıl Döşenmeli

Kesme işlemi yapıldıktan sonra ayırma bıçkısı yardımıyla iki parça birbirinden ayrılmalıdır. Döşeme işlemi bittikten sonra fayansların sabitlenmesi beklenmeli ardından derz işlemine başlanmalıdır. Derz malzemesi o an için kullanılacak kadar hazırlanmalıdır. Derz uygulaması bittikten sonra ıslak bir sünger ile taşmış olan noktalar varsa temizlenmelidir. Fayansların kenar bağlantılarını kapatmak için kullanılabilecek en ideal malzeme silikondur. Uygulamalarda fayanstan yapıştırıcıya kadar tüm malzemelerin birinci sınıf seçilmesi uygulamanın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Kullanılan malzeme kadar uygulayan kişi de önemlidir. Referans verebilen mümkünse sertifika sahibi ve temiz çalışan ustalar tercih edilmelidir.

fayans seçmek, doğru fayans seçimi, doğru fayans seçmek, doğru fayans seçebilmek, doğru fayans malzemesi nasıl olur, fayans seçerken dikkat edilmesi gerekenler