Sıkça Sorulan Sorular

Fayans Nasıl Yapılır

Fayans nasıl yapılır sorusuna cevap olması açısından siz kıymetli ziyaretçilerimiz için bir kaç faydalı bilgi vermek istedik. Umarım yazımız sizlere faydalı olacaktır.

Her türlü fayans, seramik, kalebodur, karo ve mermer işleriniz için huzur ve güven içerisinde bizleri 7/24 arayabilirsiniz. Uygulama ve montaj fiyatlarımızı öğrenmeden karar vermeyin. 

fayans nasıl yapılır 

Fayans Nasıl Yapılır: Zemin tabakanın kuruluğunu, çatlaklığını ve engebesini iyice gözden geçiriniz. Zemin tabakanın kuru olup olmadığının tespiti için, yaklaşık 50 x 50 cm ebatlarında bir adet plastik folyoya ve yapışkan bir banda ihtiyaç duyacaksınız. Öncelikle yerin bir kısmını bir adet duvar fırçası, ya da elektrik süpürgesi yardımıyla temizleyiniz ve hava geçirmeyecek şekilde plastik folyo ve yapışkan bant ile yapıştırınız. 24 saat bekledikten sonra plastik folyo altında buğulu bir nemlilik oluşmuşsa ya da çevresindeki yere göre zemin tabaka oldukça koyu kalmışsa, oldukça önemli bir taban nemi söz konusu demektir. Böyle bir durumda nem ölçümünü yaptırmak için uzman bir şahsa danışınız.
Alan zeminden ısıtma üzerinden düzenlenmiş ise, bu gibi yerlerde fayans yapıştırıcısı kullanmanız en isabetli karar olacaktır. Döşemeye başlamadan önce döşeme alt kaloriferi en az 12 saat öncesinde kapatılmış olması gerekir. Zemin tabakadaki olası çatlaklar yapay reçine ile kapatılacak olup, engebeler ise conta macunu yardımıyla düzeltilebilir. Sürme işlemi için düz bir mala ya da macun ıspatulası kullanınız. Üretici verilerini dikkate alınız. Döşemeye başlamadan önce derin fon veya iltisak köprüsü ile yüzeye astar boya çekiniz ve hepsini bir adet boya merdanesi ya da döşemeci fırçası yardımıyla eşit şekilde sürünüz. Bu işlemin arkasından başlangıç hattını tespit etmeniz gerekir. Dış kenarın merkezi üzerinden alanın odak noktası bulunur. Tebeşirli iple çizilen çizgiler ile alanın odak noktası işaretlenir. Bu ipler kılavuz işlevi yapmaktadır. Artık merkezden döşemeye başlanır.


Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79


fayans nasıl yapılır, fayans nasıl döşenir, seramik, fayans malzemeleri, fayans çeşitleri, fayans fiyatları, fayans ustaları, fayans ustası ankara