Fayans Yapıştırıcısı

Fayans Yapıştırıcısı

Fayans Yapıştırıcısı

 

Fayans ve Seramik yapıştırılmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan yüksek çalışma süresine sahip esnek çimento esaslı yapıştırma harcı.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda, seramik, fayans, cam mozaik v.b. kaplama malzemelerinin banyo, mutfak, yüzme havuzları, su depoları, teras ve balkon gibi ıslak zeminlerdeki çimento esaslı yüzeylere döşenmesinde kullanılır.

Uygulama

Uygulama yüzeyinin sağlam, temiz ve terazisinde olup olmadığı kontrol edilerek yüzey hazır hale getirilmelidir. Yüzey sıcaklığı +25°C’ den fazla ise yüzey ıslatılmalıdır. 25 kg.BHS Flex Seramik ve Fayans Yapıştırıcı 6.5-7 Lt. su ile bir kap içerisinde topak kalmayacak şekilde düşük devirli karıştırıcı yardımı ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Yaklaşık 5 dk dinlendirilen bu karışım tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanan harç, tarak yardımıyla yüzeye çekildikten sonra seramik ve fayanslar lastik tokmak kullanılarak döşenir.

Yüzey Hazırlığı ve Öneriler

  • Uygulama yapılacak yüzey toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır.
  • Yüzeydeki kabarmış sıvalar temizlenmeli, delik ve çatlaklar tamir
  • Hazırlanan karışım 120 dakika içerisinde tüketilmelidir.
  • Çimento esaslı bir malzeme olduğu için ellerin korunması gerekir. Eldiven kullanılmalıdır.

Tüketim

Ortalama 4-5 kg /m2

Ambalaj ve Depolama

25 kg lık kraft torbalarda kuru, serin bir ortamda raf ömrü 12 aydır.

Teknik Özellikler

  Görünüm : Gri veya beyaz renkli toz
  Karışım Oranı : 6,5-7 lt. su/25 kg Flex seramik ve fayans yapıştıncı
  Uygulama Sıcaklığı : +5 °C / +35 °C
  Kap Ömrü : 5 – 6 saat
  Açık Zaman : En az 30 dak. sonra, 0.5 N/mm2 (EN 1346)
  Başlangıç Yapışma Mukavemeti : 0,5 N/mm (EN1348)
  Kayma : 0,5 N/mm (EN1308)
  Sıcaklık Dayanımı : (-30 °C) – (+80 °C)
  Derz Doldurma Zamanı : 48 saat sonra

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

fayans çeşitleri, fayans fiyatları, fayans kesici, fayans nasıl kesilir, fayans ölçüleri, fayans fiyatları, fayans boyama, fayans temizleme, fayans yapıştırıcısı