Fibercement Ankara

Fibercement Ankara

Fibercement Ankara

 

Fibercement nedir? Fibercement nasıl yapılır? Fibercement fiyatları. Fibercement hakkında genel bilgilerin açıkladığı sayfamızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Fibercement Nedir?

Fibercement, içeriğinde elyaf, kum, çimento ve selüloz barındıran ve bulunduğunuz ortamı hem zevkinize göre düzenleyen hem de ısı yalıtımını sağlayan bir kaplama ürünüdür. Boyutları oldukça küçük olan fibercement ürününün en küçük boyu 3,5 mm iken en yükseği de 25 mm.dir.

fibercement
fibercement

Kaplama ve yalıtımın yanı sıra, evinize veya ofisinize desen de vermeyi hedefleyen fibercementlerin düz şekilleri olduğu gibi, ahşap, taş çiçek desenlileri de mevcuttur. 25 mm.lik plakaların daha çok zemin için kullanıldığı bu sistemde, çatılarda ve bağ yapılması gereken yerlerde de 3,5 mm.lik plakalar kullanılmaktadır.
Kimi fibercement plakalar da hazır boyalı olarak üretilebilmektedir. Hazır boyalı fibercementlerin size getirisi ise, sizi hem boya hem de işçilik masrafından kurtaracak olmasıdır.

Fibercement nasıl yapılır;

Tamamen doğa dostu ve sağlığınıza asla zarar vermeyecek şekilde üretilen fibercementlerin kurulumu yapıldıktan sonraki kullanım aşamalarında mutlaka dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır.
Fibercement kaplamasının evinize kurulumu yapılırken çeşitli konumlara göre zımparalanma veya delinme ihtiyaçları olabilir ve bu işlemler uygulanırken fibercementin içerisinde bulunan silika maddesinden ötürü toz maskesi takmanız önerilir. Maske takmamak, hemen o anda olmasa dahi, ileriki dönemlerde bir hastalığa yol açabilir. fibercement nasıl yapılır 
Uygulanmaya geçilmeden önceki kesim işlemi sırasında kesinlikle göz maskesi takılması önerilir. Göz maskesi, kesim sırasında fibercementten sıçrayabilecek çapak, tahta parçası gibi ufak nesnelerden gözü korumak için önemlidir.
Son olarak, fibercement kullanımına geçmeden önce eldiven kullanılması, cildin ilerde kurumasını veya çatlamasını engellemenize yardımcı olur.

fibercement ankara
fibercement ankara

Fibercement Fiyatları;

Kaba sıvası yapılmış lan duvara, yalıtım malzemeleri döşenecek hale getirilir. Bu yalıtım malzemeleri 45 cm aralıkları geçmeyecek şekildeki aralıklarla duvara dübel aracılığı ile monte edilir. Ardından birbirine 90 derecelik açıyla bakan ipler çekilir. Bunların ardından fibercement levhalar, vida aracılığıyla bir alttaki profillere tutturulur.
Açıkta kalan yerler dışarıdan gören birinin anlamayacağı şekilde macunla kapatılır. Bu macunun belli olmaması için zımparalanması da şarttır. fibercement ankara Zımparalanma işlemi bittikten sonra kaba bir şekilde yüzey temizliği yapılan fibercementin yüzeyine bir kat astar vurularak hem daha dayanıklı hem de daha az kir tutar hale getirilir. Ayrıca gelecek olan darbelerden üzerindeki astar sayesinde doğrudan fibercement yüzey zarar görmez.
Son olarak astarı kuruyan yüzeye genellikle 2 kat boya işlemi uygulanır. Fibercement yüzeyle ilişkisi açısından önerilen ise bu boyanın su bazlı olması ve aynı zamanda fırça ile uygulanmasıdır. Ancak hazır boyalı şekilde alınmış olan fibercement plakalarda astar ve astardan sonraki boya işlemi uygulanmamaktadır.


fibercement ankara, fibercement yapan firmalar ankara, fibercement ustaları ankara, ankara fibercement, dekorasyon, fibercement nasıl yapılır,fibercement nedir, ankara boyacı