Ana Menü

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk odası dekorasyon önerileri

GENÇ ODASI DEKORASYON ÖNERİLERİ

 

Cüneyt ALAN – Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Ergenlikten gençliğe geçilen dönemde genelde gençler yalnız kalmaktan çok hoşlanırlar. Bu sebepten her genç kendine ait bir odası olsun ister. Bazen bu yoksunluk mutsuzluğa bile sebep olabilir.

1-Öncelikle oda sahibi kim olacaksa o kişinin istekleri doğrultusunda bir oda dekore edilmelidir. Kişinin ilgi alanlarına göre aksesuarlar kullanılabilir. İlgilendiği müzik, sanatçılar, spor ya da hobilerine yer ayırabilecek alanı olmalıdır. Ya da bunlarla ilgili duvar çıkartmaları eklenebilir. Dekorasyon

2-İnternet üzerinden yüzlerce dekorasyon önerisi bulmak mümkün, ayrıca örnek fotoğraflara bakarken pek çok tarz hakkında bilgi edinebilir, renk uyumları hakkında görsellerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisini araştırarak bireyin kişiliğine uygun seçimler yapılabilir. Örneğin mavi renk huzur verir ve sakinleştirir, turuncu tonlarını fazla kullanırsanız özellikle de duvarlarda kullanırsanız sık acıkma görülebilir. Renkli bir oda tasarlamak ise bireye canlılık ve hareket katacaktır.

3-Küçük odalar için de muazzam dekorasyon önerisi bulunuyor. Örneğin yüksek ayaklı yataklar başlı başına oda gibi kullanılabiliyor. Öyle kullanışlı tasarımlar mevcut ki yatak üstte kalıyor, alt kısımda kalan boşluğu da dilediğiniz gibi değerlendirebiliyorsunuz. İster çalışma masası ve küçük bir kitaplık, isterseniz de dolap olarak kullanabileceğiniz seçenekler var.

4-Odada iki kardeş kalmak durumundaysa pencere ortalanarak iki yatak paralel koyulabilir. Hatta yatak başlarına baş harfler ya da isim yazdırılarak kendine ait ortam hakkı da verilebilir. Oda yeterli genişlikte ise ve evin yalıtımı sağlam ise pencere önlerine çalışma masası koyabilirsiniz. Gün ışığından yararlanma ve aydınlık ortamda çalışma kişiyi motive edecektir.

5-Yine kardeş odaları için yapılan L tipi yerden yüksek yatak dekorasyon önerisi küçük odaları ferahlatan muazzam fikirdir. Alt katta çalışma masası ve dolap olanları da tercih ederseniz odanın büyük kısmı boş kalmış olur.

6-Geometrik desenler çok popüler olduğu için desenli duvar kâğıdı kaplaması da gençlerin hoşuna gidebilir.

 

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç Odası Dekorasyon Önerileri


genç odası dekorasyon önerileri,genç odası dekorasyon fikirleri,genç odası dekorasyon tavsiyeleri,genç odaları,genç odası dekorasyonu,genç odası,genç odası modelleri

 

 « (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »