Ana Menü

ikiz Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dizayn

iKİZ BEBEK ODASI DEKORASYONU

 

Cuneyt ALAN – ikiz Bebek Odası Dekorasyonu: Bebek beklenen evdeki heyecan tüm aile bireylerini mutlu eder. Bebekler ikiz olunca bu heyecan ikiye katlanır. İkiz bebeğe sahip olan aileler oda dekorasyonunu hazırlarken ve bu oda için eşyalar seçerken biraz zorluk yaşayabilirler. Özellikle ikizlerin cinsiyetleri farklıysa bu durum biraz daha zorlaşabilir. Bazı detaylara dikkat edilerek bu hazırlıkları kolaylaştırmak mümkündür.

İşte, odanın dekorasyonunu hazırlarken dikkate alabileceğiniz önerilerimiz:

  1. Bebekleriniz için ayırdığınız oda büyük bir oda da olabilir küçük bir oda da olabilir. Bütçeniz ve odanız uygunsa odaya koyacağınız eşyalardan her bir bebek için ayrı alabilirsiniz. Aksi durumda ikiz bebeklerin odalarında her üründen iki tane olması hem bütçenizi yorabilir hem de odayı biraz daha kalabalık ve zor bir dekorasyon ile karşı karşıya bırakır.
  2. Bebeklerin biri kız biri erkekse odanın dekorasyonunu yaparken çok daha dikkatli olmalısınız. Bu durumda odada kullandığınız renkleri ve eşyaları seçerken daha seçici davranmanız gerekir. Kız bebek için ayrı renk, erkek bebek için ayrı renk seçebileceğiniz gibi bunun dışına çıkarak her ikisine de uygun ortak renkler seçerek dekorasyonunuzu yapabilir kullanacağınız detaylarda cinsiyet farklılıklarını yansıtabilirsiniz. Yeşil, krem, sarı, turuncu gibi renkler hem kız hem de erkek bebekler için kullanılabilir.
  3. Odada kullanacağınız mobilyaları satın alabileceğiniz gibi özel tasarım mobilya da yaptırabilirsiniz. İki tane aynı yataktan alarak ikiz bebekleriniz için odayı dekore edebilirsiniz.
  4.  Oda dekorasyonunda her iki bebek için de aynı renklerde mobilya alırsanız odayı onların cinsiyetlerine göre farklı köşeleri ya da aksesuarları cinsiyetlerine göre tonlarda seçerek odayı bu şekilde renklendirebilirsiniz. Kız bebeğin kişisel eşyaları ve uyku seti onun kişiliğine uygun pembe, mor, kırmızı, lila gibi renkler seçilerek fark yaratılabilir. Aynı renkte alınan mobilyalara farklılık getirebilmek için kız bebeğin beşiği ve erkek bebeğin beşiği kendilerine uygun renkler ve aksesuarlar ile süslenebilir.
  5.  Bebeklerin cinsiyeti farklı da olsa mobilyanıza uygun olarak alacağınız halı ve perdeyi, aydınlatmaları, duvarların rengini her iki bebek için ortak bir renk belirleyerek odanızı düzenleyebilirsiniz.
  6.  İlk birkaç ay tek yatakla idare edebilseler de bebekler büyüdükçe ikiz bebek odasında iki bebek yatağı olması gerekir. Odayı mümkün olduğunca iyi değerlendirmek için yataklar odayı daraltmayacak şekilde yerleştirilmelidir ve diğer eşyalar için alan yaratılabilecek şekilde düzenlenmelidir. İlk aylarda dolap, etajer, raf benzeri mobilyaları rahatlıkla paylaşabilirler. Bu ürünlerden birer tane satın alsanız da iki bebeğin eşyalarını sığdırabilirsiniz.
  7.  Çocuk odasının dekorasyonu için klasik bir tarz seçebilirsiniz. Bir masal ya da çizgi film kahramanı, hayvanlar, deniz gibi tek bir tema seçip bu tema içinde farklılıklar da yaratabilirsiniz. Hayvanlar dünyasından bir hayvan ya da hayvanlar tema olarak seçtiyseniz örneğin bir yatak duvarına aslan diğer duvara zürafa çıkartması yapıştırabilirsiniz. Ya da seçeceğiniz tablo ve aksesuarları belirlediğiniz tema üzerinden düşüneblirsiniz.
  8.  Tablo yerine yatakların bulunduğu alandaki duvarlara bebeklerin resmini asabilir ve duvara isimlerini yazarak duvarınızı süsleyebilirsiniz.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


ikiz bebek odası dekorasyonu,ikiz bebek odaları,ikiz bebek odası nasıl yapılır,ikiz bebek odası,ikiz bebek odası dekorasyon önerileri,ikiz bebek odası çeşitleri

 « (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »