Ana Menü

Muhteşem Dekorasyon; Kainat

Vahşi Dekorasyon

MUHTEŞEM DEKORASYON; KAiNAT

Dekorasyon insan hayatının vazgeçilmezlerindendir. Girdiğimiz zaman evimizin, işyerimizin veya her hangi bir mekanın iç dünyamızda uyandıracağı his ve duygular bizlerin hayata olan bakışımızı, yaşama sevinci ve şevkimizi tetikleyen en önemli olgulardan bir tanesidir. Her canlı gücünün ve aklının yettiğince doğada kendine özgü bir dekorasyon zevkine sahiptir. Hatta Kainat bile..

Kuşlar, böcekler, balıklar ve insanlar… Dikkatli incelediğimizde aslında tüm canlılar yaşadıkları ve evleri olarak kabullendikleri mekanları hayatlarını kolaylaştıracak ve rahat edebilecekleri bir şekilde dizayn etmenin birçok yolunu bulmuşlar ve bunuda kendi kuşaklarına nesilden nesile aktarmışlardır. Bunu modern teknolojinin ilerlediği şimdiki zamanlarda yapmış olduğumuz arkeolojik kazılardan edindiğimiz bilgilerden rahatlıkla görebiliyoruz. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarında bile, insanoğlu yaşadıkları mağaralarda veya inlerde, duvarlara veya tavanlara yaptıkları görsel çalışmalarda görebiliyoruz. Herşey belli bir düzen ve güzellikte olmalı diye hareket edip buna göre kendilerince yaptıkları çalışmaları binlerce yıl sonra bile günümüzde görebiliyoruz. Hayvanların hayatlarında da buna sıkça rastlıyoruz. Kuşların evlerini inşaa ederkenki titizlikleri, arıların kovanlarını yaparkenki muhteşem ölçüleri, hatta biraz daha ileri boyuta taşırsak konumuzu kör olan termitlerin bile yaşadıkları ve üredikleri yuvalarını şimdiki mimarlarımızın bile zor başarabildikleri bir düzen ve tertip içinde yaptıklarına şahit olabiliyoruz. Bu örnekleri binlere hatta yüzbinlere çıkarabiliriz.

Bana soracak olursanız, dekorasyonların en muhteşemi Kainat’ta uygulanmış olan dekorasyondur. Kısacası, yaşadığımız mekanlarda herşeyi belli bir düzene koyarak, gözümüze ve ruhumuza en güzel şekilde hitap edecek, rahat ve hayatımızı kolaylaştıracak şekilde bir düzen kurma içgüdüsü bizlerin genlerinde mevcuttur.

Dekorasyon bizi oluşturan atomlarımızın çekirdeklerinin düzenlerinden tutunda, tüm kainatın o muhteşem düzenine kadar baştan aşağı gördüğümüz ve duyduğumuz herşeyin kendisinde daima vardı ve varolmayada devam edecektir.

CÜNEYT ALAN

muhteşem dekorasyon kainat

muhteşem dekorasyon kainat« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »