Dekorasyonda Sağlık

Mutfağı Güzelleştirmek

 

MUTFAĞI GÜZELLEŞTİRMEK

 

Cüneyt ALANMutfağı Güzelleştirmek

Mutfağınızdan memnun değilseniz onu çok ekonomik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Nasıl mı? Kadınlar evdeki vakitlerinin en az yarısını mutfaklarında geçirirler. Bu yüzden mutfaklarının kullanışlı ve güzel olması onlar için önemlidir. Dekorasyon

Zamanlarının çoğunun geçtiği mufaklarının kendi zevklerine uygun olmasını isterler. Belki de ev ararken en çok dikkat ettikleri şeyler de mutfaklardır. Siz mutfağınızdan memnun değilseniz, tek başınıza mutfağınızı istediğiniz hale getirebilirsiniz.

Denenmiş ipuçları:

1- Sıklıkla kullanacağınız eşyaları ve materyalleri bir araya toplayın. Kendinize kaliteli tornavidalar, boya fırçları ve elektrikli bir zımpara alın.

2- Hangi rengi istediğinize karar vermek için renkleri duvarlarınızın bir bölümünü boyayarak deneyin. Boyalar duvarda katalogda göründüğünden çok farklı durabilir.

Mutfağınızdaki kalabalık görüntüden şikayetçiyseniz, bulaşık makinenize bir dolap yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, makineniz için ayrılmış olan dolaba bir kapak yapmak.

3- Raflarınızın size yetmediğini düşünüyorsanız, işi abartarak dolap yapmaya kalkmayın, duvarınızın boş olan bir kısmına yapacağınız raflar işinizi görecektir. Bu rafları canlı renklerde boyayarak, süs için yapılmış gibi gösterebilirsiniz.

4- Tıpkı bulaşık makinenize yaptığınız gibi ocağınızın üstüne de bir kapak yapabilirsiniz, ancak ocak çok daha sık kullanıldığı için, bu mutfakta çalışmanızı zorlaştırabilir.

5- Beğenmediğiniz dolap kapaklarının üzerine kalıplar yardımıyla desenler çizebilirsiniz, ya da sadece rengarenk boyayabilirsiniz.

6- Mutfağınızı yeniden düzenlerken bütün ailenizden yardım almayı, renkler konusunda onların da fikrini almayı unutmayın… Onların fikirlerini de önemserseniz, yaptığınız işi ciddiye alıp size yardım etmek isteyebilirler.

Verimlilik

Mutfağınızın verimliliğini arttırmak için tezgahınızı uzatmayı ya da dolap ve raflarınızın sayısını arttırmayı deneyebilirsiniz.

Detaylar

Fransız tarzı, iki yandan açılan kapılar mutfağınızda derinlik ve genişlik hissi yaratacaktır.

Güzellik

Mutfağınızda enerjik bir ortam yaratmak ve şık bir görünüm için, tek renk kullanmaktan kaçının. Özellikle ahşap yüzeylerde desen boyamaları tercih edebilirsiniz.

Güvenlik

Ailenizin güvenliği için mutfağınızda değişiklik yaparken özellikle gaz borularından uzak durun. Prizlerinizin üzerine nalburlarda satılan güvenlik kapakçıklarından takabilirsiniz. Böylelikle çocuklarınızı tehlikelerden uzak tutmuş olursunuz.

Mutfağı Güzelleştirmek
Mutfağı Güzelleştirmek
Mutfak Düzenleme
Mutfak Düzenleme

 

Mutfağı Güzelleştirmek, mutfak güzelleştirme, mutfak yenileme, mutfak dekorasyonu, mutfak güzelleştirme ipuçları, kullanışlı mutfaklar, güzel mutfaklar, mutfak dizayn, mutfağımı güzelleştirmek istiyorum, Dekorasyon