Ana Menü

Mutfak Düzeni

Sade Mutfaklar

MUTFAK DÜZENİ

 

Cuneyt ALAN – Mutfak Düzeni: Evinizde vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz yerlerden biri olan mutfağınız sürekli dağılıyor ve rahatça hareket edemiyorsanız, mutfakta işinizi kolaylaştıracak birkaç yöntemi bir araya getirdik. Bu önerilerimize uyarak mutfağınızı hem daha düzenli bir hale getirebilir, hem de kolayca çalışabilirsiniz.

İş planı yapın
Mutfağınızda düzen sağlamak için bir plan dahilinde çalışmalısınız. Öncelikle mutfak dolaplarından başlayıp daha sonra diğer alanları düzenlemeye koyulabilirsiniz. Mutfak dolaplarından sonra çekmece içlerine yönelerek takımı bozulmuş ve kullanmadığınız tabaklarınızı ayırıp düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca tezgah üzerinde fazla yer kaplayan elektrik ev aletlerini de bir düzene sokmanızda fayda var.

Düzenlemeyi ertelemeyin
Tezgah üzerinde fazla kullanmadığınız küçük mutfak aletleriniz varsa, onların bir kısmını duvar rafı veya dolapta saklayarak tezgahınızı daha ferah bir görünüme sokabilirsiniz. Eğer dolabınızda yeterli yeriniz yoksa sık kullandığınız yiyecekler için tezgahınızda yer açın. Her yiyecek grubunu farklı kategorilere ayırmanızda fayda var. Makarna, şeker, konserve, çay, kahve, nohut, pirinç gibi yiyecekleri uyumlu ve düzenli bir şekilde yerleştirin. Örneğin şekerin yanında çay kahve kavanozunu, konservelerin yanında pirinç kavanozunu koymak pratik bir çözüm olabilir.

Yeniden elden geçirin
Bakliyat, şeker, çay gibi yiyecekleri muhafaza ettiğiniz kiler dolabınızı bir düzene sokmak için işe koyulun. Öncelikle tezgahın üzerini boşaltıp dolap içindeki her şeyi tezgaha koyun. Tarihi geçmiş, küflenmiş ve bozulmuş gıdaları atmakla işe başlayın. Geriye kalanları kullanım sıklığınıza göre yerleştirin. Sık kullandıklarınızı dolabın ön kısmına, nadiren kullandıklarınızı dolabın arka tarafına koyabilirsiniz. Böylece hem derli toplu hem de aradığınızı kolayca bulabileceğiniz bir dolap düzenine sahip olursunuz.

Yerleşime özen gösterin
Cam kavanozlarınızı dolapta veya tezgah üzerinde bir köşeye koyarak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Tezgahın üzerine koyacaksınız, bu kavanozlarda sık ihtiyaç duyduğunuz yiyecekleri muhafaza edin. Böylece hem mutfak dolabınız ferahlar, hem de elinizin altında olması zamandan kazandırır.

Kavanoz kullanın
Çay kahve gibi malzemelerinizi kapaklı cam kavanozlarda saklayabilirsiniz. Bu sayede hem aradığınızda içinde ne olduğunu rahatça görebilir, hem de çay-kahve paketi dolabınızda fazladan yer işgal etmemiş olur.

Liste yapın
Mutfak dolabınızın üzerine içinde neler olduğunu yazan bir liste yapabilirsiniz. 2 Paket makarna, 1 kg un gibi. Her kullanım sonrası yiyeceğin üstünü çizerek, neyin ne kadar kaldığını bilir, ona göre ihtiyacınızı belirlersiniz.

 

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


mutfak düzeni,iyi bir mutfak düzeni,mutfak nasıl düzenlenir,mutfak düzeni nasıl olur,düzenli mutfak önerileri,mutfak düzeni tavsiyeleri,düzenli mutfak fikirleri« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »