kartonpiyer

Neden Kartonpiyer Tercih Ediliyor?

Kartonpiyer neden tercih edilir?

Cüneyt Alan ve ekibi olarak, kartonpiyer hakkında yapmış olduğumuz araştırmalarımızda ve deneyimlerimizde bulduğumuz ve yaşadığımız neticeleri sizinle paylaşmak istedik.
Kartonpiyer tüm yapı sektöründe kullanılmaktadır. İlk olarak konut, işyeri, otel gibi yapılarda dekoratif amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.. Nitelikli yapılarda tesisat montajlarından sonra ortaya çıkan detay çözümlerde “can simidi” gibi aranılan ürün haline geldi. Her türlü detayın kolay uygulanabilmesi ve yapı sektörünün en az maliyetli dekorasyon malzemesi olması, kartonpiyeri “her yere, her keseye uygun” estetik ve ekonomik ürün olarak birinci sıraya yerleştirmiştir.

Ayrıca çok hafif olması da, statik olarak binalara ilave ağırlıklar yüklemiyor. Kullanım esnasında bakımının kolay olması, temizlik sorununun olmaması tercihte öne çıkartan faktörler.

Alçı kalıptan üretilen kartonpiyerler artık günümüzde yerini polistrenden üretilme kartonpiyerlere bırakmaktadır. Çünkü polistren kartonpiyerler oldukça hafif, uygulaması çok kolay, uygulama sırasında herhangi bir toz pislik bırakmaması sayesinde günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

kartonpiyer, kartonpier, kartonpiyer nedir, kartonpiyercilik, ankaradaki kartonpiyerciler, kartonpiyer yaptırmak istiyorum, alçı kartonpiyer, stropiyer kartonpiyer, kartonpiyer nedir, kartonpiyer nasıl yapılır