Ana Menü

Oturma Odası Renk Seçimi

Oturma Odası Sehpaları

OTURMA ODASI RENK SEÇİMİ

 

 Oturma Odası Renk Seçimi: Oturma odası ev içinde zamanımızı en çok geçirdiğimiz alanlardır. Oturma odası dekorasyonunda seçilen renk tonları huzur verecek, rahatlatacak tonlardan seçildiğinde bu alanda daha keyifli vakit geçirme olanağı bulunur.

Oturma odasının dekorasyonunda renk seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? İşte, tüyo

 1. Oturma odasında renk seçimi yapılırken öncelikle duvarların rengi belirlenmeli, perdelerin rengi seçilmelidir. Daha sonra da zemin rengi belirlenebilir. Seçilen mobilyaların rengi duvar ve perdelerle uyum içerisinde olmalıdır.
 2. Koltuk takımlarında renk ve desen karmaşasından kaçının. Koltuklarda düz kumaşlar kullanılmış ise üstüne desenli ve renkli yastıklar koyarak güzel bir hava verebilirsiniz. Koltukta desenli kumaş kullandıysanız yastıkları düz tercih edin.
 3. Perdeleriniz desenli ise koltukları düz renk seçmeye çalışın.
 4. Mavi ve beyaz ferahlık veren renklerdir. Oturma odasında bu renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkler kahverengi yer döşemesi ile birleşince güzel bir uyum yakalayacaktır. Mavi ve lacivert renkli berjer koltuklarla birlikte kullanılan beyaz bir koltuk ve beyaz koltuk üzerine lacivert, mavi, beyaz desenli kırlent yastıklar çok hoş bir görünüm sağlar.
 5.  Odada kullanılan diğer renklerle uyum sağlayacak şekilde beyaz koltuklar üzerine konacak siyah, kırmızı, yeşil, pembe, turuncu tonlarında kırlent yastıklar, dekoratif objeler oturma odanıza canlılık katar.
 6.  Oturma odasında krem ve toprak tonları kullandıysanız lila ve mor renkli yastıklar ve aksesuarlar ile oda dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
 7.  Koltuklarınız mor veya mavi renk ise bej ya da krem renginde bir halı kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz
 8.  .Altın ışıltılı aksesuarlar kullanarak mor renkli dekorasyonunuza şık bir görünüm katabilirsiniz.
 9.  Morun tonlarını krem tonlarıyla, lila renklerini de gri tonlarıyla birlikte kullanıldığında şık durur.
 10.  Oturma odanızda toprak tonlarını kullanarak yumuşak ve rahatlatıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.
 11.  Oturma odanızda kullanacağınız gülkurusu, mavi ve kahve tonları oturma odanızda sakinleştirici bir etki yaratır.
 12.  Toprak tonlarında hazırladığınız oturma odanızı pastel yeşil, mavi ve pembe renklerdeki aksesuarlar, yastıklar ve abajurlar ile tamamlayabilirsiniz.
 13.  Pastel tonlar insanı rahatlatan renklerdir. Yer döşemesinde, perde ve duvarlarınızda kullanacağınız pastel tonları odanıza aydınlık bir görünüm verir.
 14.  Turkuaz ve mavi renk aksesuarlar kullanarak beyaz, krem, toprak tonlarında hazırladığınız oturma odanızda deniz ve yaz havasını estirebilirsiniz. Kırlent yastıklar ve koltuk şalları, deniz kabuklarından yapılmış aksesuarlar size bu havayı yaratmakta yardımcı olabilir. Ayrıca abajurlarınızın şapkalarında da turkuaz ve mavi renk tonlarını kullanabilirsiniz.
 15.  Yeşil renk ve tonları iç huzuru veren ve doğayı hatırlatan renklerdir. Yeşil ve tonlarını, mor ya da mavi ve beyaz renkler ile kullanarak huzurlu bir oturma odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

 

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Oturma Odası Renk Seçimi
İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


oturma odası renk seçimi, oturma odasında kullanılan renkler, en güzel oturma odası renkleri, en güzel oturma odaları, oturma odası renkleri

 

 « (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »