Plastik Asma Tavan Nasıl Yapılır

Asma Tavan Nasıl Yapılır, Asma Tavan Yapımı Nasıldır Video Fotoğraf Anlatım

Asma Tavan Nasıl Yapılır, Asma Tavan Yapımı Nasıldır Video Fotoğraf Anlatım

Asma Tavan Yapımı Genel hatları ile aynı olsa da yapılacak olan asma tavan modeli ve çeşidine göre ufak farklılıklar içerecektir. Plastik asma tavan , pvc asma tavan ve kartonpiyer asma tavan’a ek olarak taşyünü asma tavan gibi çeşitlerin yapımı birkaç detay ile birbirinden ayrılacaktır.

Asma Tavan Nasıl Yapılır,

Asma tavan Yapımında İlk olarak pvc yada köşe çıtaları monte edilir. Dört tarafa monte edilen bu çıtaların üstüne hafif malzemeler ile iskelet oluşturulur iskeletin tam ortalarından geçen 2 yada 3 paralel kiriş tavana sabitlenir, ağırlıgı tam olarak dengelemeleri için bu şarttır. Daha sonra oluşturulan iskelet tavandan ortalama bir karış kadar altta olacaktır. Daha sonra bu iskeletin hassas ölçümleri yapılarak düz ve doğru oldukları test edilir. Asma Tavan imalatına başlamadan önce tavan ile asma tavan iskeleti arasında kalan yere isteğe göre ısı ve ses yalıtımı izocam yada köpük uygulaması yapılır. Daha sonra alçıpan yada metal asma tavan ( seçiminize göre değişecektir ) yapılan iskeletin üzerine monte edilmeye başlanır. Monte edilirken havalandırma ve ışıklandırma için bölmeler açılır. Daha sonra köşe bentleri ve boyası isteğe ve zevke göre yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

plastik asma tavan nasıl yapılır, pvc tavan nasıl yapılır, asma tavan nasıl yapılır, pvc asma tavan nasıl yapılır, plastik asma tavan nasıl yapılır izle