Profilli Duvar Giydirme

Agraflı Duvar Giydirme

Agraf, profil ve aksesuar montajı

Agraflı duvar giydirme, duvarda agrafların monte edileceği yerlerin belirlenmesi ile başlar. Duvar U profillerinin monte edileceği yer, çırpı ipi ile işaretlenir.

Agraflı duvar giydirme ölçü alma Çırpı ipinin üzerinde agrafların sabitleneceği yerler 60 cm aralıklarla işaretlenir. Bu işaretli yerlerden duvar C profilinin yerleştirileceği yerler tekrar çırpı ipi ile belirlenir. 8 Duvara sabitlenecek agrafın vidası hazırlanır ve 60 cm. aralıklarla açılan deliklere atılan dübeller ve pullu vidalar ile sabitlenir. Sabitlenen agrafın delikli kenarları profilin yerleşeceği şekilde kıvrılır.

 Agraflı duvar giydirme agraf hazırlama ve montaj

Agraf montajı ve agrafın kıvrılması Agrafın Duvar C profiline sabitlenmesi Düşeyde sabitlenecek Duvar C profili çırpı ipi ile belirlenmiş yere agrafın üstüne yerleştirilir ve vidalarla sabitlenir Duvar C profillerinden oluşmuş kargaşa strafor yerleştirme Agraf, profili tuttuğu yerden duvara paralel olacak şekilde kıvrılır. Yalıtım malzemesi strafor, profiller arasına yerleştirilirken, agrafın denk geldiği yerlere uygun şekilde kesilir.

Agraflı Duvar Giydirme, duvar giydirme, profilli duvar giydirme, alçıpan duvar giydirme, agraf nedir