Salon Aydınlatması

Salon Aydınlatması

SALON AYDINLATMASI

 

Cuneyt ALAN – Salon Aydınlatması: Evdeki vaktimizin çoğunu salonda geçiririz, hal böyle olunca salonda rahat edeceğimiz bir ortam yaratmamız gerekir. Ayrıca misafirleri ağırladığımız yer olan salonun şık görünmesi de önemlidir. Aydınlatma, evin her alanında olduğu kadar, salon gibi önemli ve çok amaçlı bir alanda da önemli bir yere sahiptir. Doğru aydınlatma ile keyifli ve şık bir salon yaratabileceğiniz gibi, yanlış seçimler ile kullanışsız sonuçlar doğurabilirsiniz. Peki salon aydınlatması nasıl olmalı? Sizin için ufak tüyoları bir araya getirdik.

 

Salon Aydınlatması

  • Salon aydınlatmasına karar verirken odanın hangi amaçla kullanılacağını belirlemeniz gerek. Genel bir aydınlatma veya tek bir avize salonun her köşesine eşit dağılmadığından yeterli gelmeyebilir. Oturma köşesinde ayrı bir aydınlatma, yemek alanında ayrı bir aydınlatma tercih etmeniz uygun olacaktır. Oturma alanında tavan aydınlatması dışında masa lambasına yer vererek ekstra ışık sağlayabilirsiniz. Eğer loş ışığı seviyorsanız günlük yaşantınızda sadece abajuru kullanıp misafiriniz geldiğinde tavan aydınlatmasını tercih edebilirsiniz. Böylece elektrik sarfiyatınızı da aza indirmiş olursunuz.
  • Salonu dinlenme alanı olarak kullanacaksanız fazla aydınlık ve büyük aydınlatmalar tercih etmenize gerek yok, onun yerine daha loş ışıkları kullanabilirsiniz. Oturma grubu çevresi için ayaklı aydınlatma elemanları da iyi bir fikir olabilir. Televizyon etrafında çok fazla ışık bulundurmamanız önemli. Bu durum hem izleme kalitesini arttırır hem de gözlerinizin dinlenmesine yardımcı olur.
  • Salonu aynı zamanda yemek odası olarak kullanıyorsanız, yemek alanında da yeterli bir aydınlatmaya ihtiyacınız var. Yemek masasının aydınlık olması gerektiğinden masanın üzerinde sarkıt lambalar veya avizeler kullanmanız daha doğru olacaktır. Hem böylelikle şık ve iddialı bir görünüm yakalamış olacaksınız.
  • Aydınlatma, salonun dekorasyon algısına da yön verebilir. Odanın dört bir yanını aydınlatarak geniş bir alan hissi yaratırken, tavana doğru bir ışık ile odanın yükseklik algısı arttırılabilir. Aynı zamanda vurgulamak istediğiniz bir eşyanın, tablonun yakınında aydınlatma kullanarak onu öne çıkarabilirsiniz.
  • Salonda el işi faaliyetlerine zaman ayırıyorsanız, ışığı yoğun bir genel aydınlatma yerine küçük spotlar veya abajurlar ile pratik bir çözüm getirebilirsiniz. Böylece kullanmadığınız zamanlarda kapatıp fazladan elektrik harcamasını engelleyebilirsiniz.
  • Salon aydınlatmasında göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli nokta vardır. Birincisi kullanacağınız aydınlatma gözü yormamalı ve aşırıya kaçmamalıdır. Işığın rengi, yoğunluğu gözünüzü almamalı,  aydınlatma elemanları da birbirleriyle uyumlu ve ihtiyacınız kadar olmalıdır. Fazla sayıda aydınlatma elemanı kalabalık bir görüntü oluşturabileceği gibi, abartılı, şıklıktan uzak bir görünüm yaratacaktır.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

salon aydınlatması, salon aydınlatmaları, salon aydınlatma modelleri, salon aydınlatma çeşitleri, salon aydınlatmasına yönelik ipuçları, aydınlık salonlar