Masa Düzeni

Salonda Yemek Odası

SALONDA YEMEK ODASI

 

 Salonda Yemek Odası: Her evde yemek odası için ayrı bir oda oluşturma imkanı bulunmayabilir. Bu durumda pek çok kişinin tercihi geniş salonları ikiye bölerek bir kısmını da yemek odası gibi dekore etmek olacaktır. Bunu sağlayabilmek için salonun yeterince büyük olması gerekir. Aksi takdirde küçük salonlar için sadece yemek masası kullanımı daha doğru olacaktır. Salonda yemek odası takımı kullanmak için 7 önerisayesinde salonla birleşik bir yemek odasına sahip olmanız daha kolay bir hale gelecektir.

  1. Salonda yemek odası takımı kullanmak istiyorsanız mümkün mertebe salon takımınızla uyumlu olan modellerden yana kullanmanız daha doğru olacaktır. Özellikle mobilya markalarının aynı seriden üretmiş oldukları salon ve yemek odası takımı kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.
  2. Seri halindeki takımların çok fazla yer kapladığını düşünüyorsanız mobilya seçimlerinizi yaparken aynı renkteki mobilyaları kullanmaya özen göstermeniz yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra özellikle tercihinizi ceviz ve krem renkli mobilyalardan yana kullanmanız faydanıza olacaktır. Bunlar daha açık renkli olmaları sebebi ile salonlarınızın eşya karmaşası içerisinde olmasını engelleyebilmeniz mümkündür
  3. Yemek odası takımlarınızı seçerken büyük ve kalın mobilyaları tercih etmeniz zararınıza olacaktır. Konsol ve vitrin seçiminiz daha minimalize modellerden yana kullanmanız faydanıza olacaktır. Bu modeller sayesinde gereksiz yere daha fazla yer kaybetme probleminden de kurtulmanız mümkün olacaktır.
  4. Konsol seçimlerinizi yaparken ayna kullanmanız ya da duvara ayrıca ayna yerleştirmeniz faydanıza olacaktır. Bu sayede derinlik algısı yaratabilmeniz ve küçük salonlarınızın daha geniş bir görünüme sahip olmasını sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.
  5. Her ne kadar daha açık renkli modelleri kullanmanız faydanıza olacak olsa da eğer biraz da renk katmak istiyorsanız salon takımınızla uyumlu olan renklerde minderleri bulunan sandalyeler kullanarak da bu alanı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.
  6.  Yemek odası takımını özenle seçmeniz yeterli olmayacaktır. Salon takımınızı da buna uygun biçimde yapmanız gerekir. Bu yüzden özellikle maxi koltuk takımları yerine daha az yer kaplayan ve daha kullanışlı olan modern köşe koltukları kullanmanız size yer açıcından büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  7.  Salonla yemek odasını birbirinden ayırmak için eğer pencerelerinizin de durumu müsaitse koltuğunuzun arkasında yemek masanız ve konsol takımınız olacak şekilde bir düzenlemeye gitmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede yemek odası için ayrı bir odanız bulunmasa da salonla yemek odanızı birbirinden ayırabilmeniz, bu alanları daha verimli bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

salonda yemek odası, salonda yemek odası takımı kullanmak, salonda yemek odası modelleri, salonda yemek odası çeşitleri, yamek odası renkleri, yemek odaları