Seramik Nedir

Seramik Nedir

SERAMİK NEDİR

 

Hayatımızda en keyif alarak vakit geçirdiğimiz yer kuşkusuz evimizdir. Evimizde yer alan her nesnenin bizim için ayrı önemi vardır. Mesela seramiklerimizin bizim için ayrı bir önemi vardır. Seramik denilince bizim aklımıza çok fazla çeşidi ve rengi bulunan binlerce ürün gelir. Peki, seramik nedir? Seramik bir veya birden fazla metalin ametal bir malzeme ile karıştırılarak meydana gelen inorganik ürüne verilen isimdir. Eskiden seramikler fayans olarak bilinse de aralarında belirgin farklar vardır.

parke mekan 400×190 Seramik Nedir ?

Karıştırma işleminin ardından sinterleme işlemine tabii tutulur ve seramik ortaya çıkar. Ya da diğer bir tanımla su kullanılarak hamur haline getirilen bir toprağın fırında pişirilmiş hali olarak bilinir.

Seramik sektörü çok geniş hatlara sahip bir sektördür. Evimizde bile çok fazla seramik ürüne rastlamak mümkündür. Bunlara sahip olurken istediğimiz ise kalite ve güvenirliliktir. Seramik sanayisi hammadde maliyeti ve fabrikasyonu nedeniyle uygun fiyatların olmadığı bir alandır. Bunları aldığımızda uzun yıllar kullanmak isteriz.

Bir sürü para saydığımız ürünlerimizin çok çabuk yıpranması ya da kırılmasını veya sağlıksız olmasını istemeyiz. Bunları seçerken bu kriterlere dikkat eder ama bunun yanında fiyatların da bütçemize uygun olmasını isteriz. Uygun fiyat ve kalite garantisini bir arada tutan çok fazla firma olmadığını göz önünde bulundurursak bu alışverişi yapacağımız çok fazla firma yoktur. Ancak Anka Seramik sizlere bu imkanı sunmaktadır.

Kalitede uygun fiyat garantisi veren Anka sizler için en iyisini yapmayı hedefliyor. Seramikte kalite uygun fiyat denilince akla gelen firmalar içinde en iyisi olmaya çalışan Anka sizlere daha iyiye gitmeye çalışıyor. Bunu yaparken de sizin istekleriniz ve önerilerinizi ön plana alarak çalışma yapıyor. Sizlere uygun fiyatlarla en güzel seramiklere sahip olmanız için hizmet veren firma her geçen gün ürün gamı daha da geliştiriyor.

Sizlerde ev kuruyor ya da evinizi yeniliyorsanız mutlaka her şeyin içinizden geçtiği gibi olmasına özen gösterin. En çok rahat ettiğiniz huzur bulduğunu evinizde her şey sizin istediğiniz gibi olsun. Hem sizin için hem aileniz hem de misafirleriniz için en güzel dakikalarınızın geçtiği evinizde her şey mükemmel olsun.

 

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

seramik nedir, seramik nasıl yapılır, seramik fayans nedir, seramik ve fayans arasındaki farklar, seramik modelleri, seramik çeşitleri, seramik fiyatları