Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar

Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar

 

ŞIK VE KULLANIŞLI MUTFAKLAR

 

Cüneyt ALANŞık Ve Kullanışlı Mutfaklar

Mutfağınızda olması gereken en önemli iki özellik; şık ve kullanışlı olmasıdır. Böyle bir mutfağa sahip olmak istemez misiniz? Dekorasyon

Her kadın mutfağının büyük ve kullanışlı olmasını ister. Bazılarınız günün bir çok saatini mutfakta geçiriyor ya da bazılarınız mutfağa sadece yemek pişirmek için giriyor olabilir.

Ama bütün kadınların isteği aynıdır, güzel görünen, ferah ve kullanışlı bir mutfak Eğer mutfağınızdan memnun değilseniz, onu istediğiniz gibi yapmak elinizde, işte size basit ipuçları.

Mutfak ile oturma bölümü arasında hem mutfak tezgahı hem de yemek masası olarak kullanılabilecek, alt kısmı depolama işlevi ören bir ayırıcı kullanabilirsiniz. Dekoratif, açık raflar kullanılabileceği gibi tavana kadar yüksek, kapalı tezgah üstü dolaplar da tercih edilebilir.

Mutfakta geçirilen zamanın kısa ve işlevsel olmasını tercih edenler için rahat çalışılabilir ve iç ferahltan mutfak idealdir. Fonksiyonelliğin ön plana çıktığı mutfaklarda laminant kapaklar, krom aksesuarlar, dolap kapaklarında kumlu camlar kullanılabilir. Boy dolapları hem depolama işlevini yerine getirirler hem de şık görünümlüdürler.

Ahşabın öne çıktığı country tarzında ise genelde koyu, patine edilmiş ahşap dolaplar, çıtalı açık raflar, eski sıvalı davlumbaz gibi öğeler kullanılabilir. Tezgah ve dolaplar arasında seramik kullanacaksanız, kullanılacak seramik ebadı büyük değil küçük olmalıdır ki mekan olduğundan daha büyük algılanabilsin.

Mutfakta üç temel alan olan yemek pişirme, hazırlık ve yıkama alanlarının arasında belli mesafeler bırakılmalı. Genellikle açık mutfaklarda kullanılan L mutfak yerleşimi kare ve küçük mutfaklar için de idealdir. L mutfak daha çok depolama ve çalışma alanı sağlar, yürüme mesafeleri en aza iner. L mutfak düzeninde buzdolabı kapıya en yakın yere konulmalıdır.

Dilerseniz modüler hazır mutfak kullanabilirsiniz ya da kendi mutfağınıza göre tasarım yaptırabilirsiniz. Aksesuar olarak aspiratör, evye, raylı boy kiler dolabı, tezgah altı raylı kiler dolabı, döner sepet, öner af, tezgah üstü kepçelik, baharatlık ve kitap rafı kullanılabilir. Yer döşemesinde rengi koyu olmayan, doğal granit, doğal kompoze taşlar, mermer, suni mermer, traverten kullanabilirsiniz.

Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar
Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar
Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar
Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar

 

Şık Ve Kullanışlı Mutfaklar, kullanışlı mutfak, şık mutfak dekorasyon modelleri, kullanışlı mutfak dolapları, kullanışlı mutfak eşyaları, çok kullanışlı mutfak dolapları, mutfak modelleri,mutfak dolap fiyatları, Dekorasyon