stropiyer

Stropiyer Hakkında Bilgiler

STROPİYER HAKKINDA BİLGİLER

Cüneyt ALANStropiyer Hakkında Genel Bilgiler

Stopiyer ve kartonpiyer sürekli birbirine karıştırılan iki farklı yapı malzemesidir. İkisi de aynı amaçla kullanılmasına rağmen stropiyer alçı içermeyen, sıcağı ve soğuğu geçirmeyen bir hammaddeden yapılan ve neme karşı dirençli olan bir yapı malzemesidir. Stropiyer otomatik makinelerle şekillendirilirler ve görünüm itibariyle kartonpiyerlere benzerler. Ancak kartonpiyerler alçıdan yapılırken; stropiyerler alçı içermezler.
Stropiyer ve kartonpiyer arasındaki farklar 
Stropiyerler, hazır kartonpiyerler olarak da bilinirler. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi alçı içermezler ve kartonpiyerlerden daha hafif ve ekonomik olma özelliklerinden dolayı ayrılırlar. Stropiyerlerin kartonpiyerlerden daha ekonomik olmasının sebebi eps malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Bu yüzden alçıdan neredeyse 10 kat daha hafiftirler. Bu da evinizin tavanları için gayet olumlu bir özelliktir.
Ayrıca kartonpiyer yaptırırken inşaat alanına dönen evinizde, stropiyer yaptırırken daha temiz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Böyle neeşyalarınız batar ne de evinizi temizlerken canınız çıkar.


stropiyer hakkında bilgiler, stropiyer yaptırırken dikkat edilecekler, stropiyer konuları, stropiyer nasıl yapılır, stropiyer öğren, stropiyer ustası ankara