Wagner Mantolama

wagner

ADOLF WAGNER FİRMASININ TARİHÇESİ

1900 Gustav Wagner 25 yaşındayken Kirchhain’de boya branşında perakende ve toptancı şirketini kurmuştur.

1907 Doğum yeri olan Biedenkopf’a tekrar göç edilmiştir. Kendi ürünlerinin imalatına başlamaktadır. Endüstriyel cila ve boyalar ilk üretilen ürünlerdir.

1914 1. Dünya Savaşının başlaması ile firma kurucusunun askere çağrılması ile birlikte şirket olarak gelişme durma noktasına geliyor.

1924 Enflasyon sonu ile birlikte boyaların ve cilaların üretilmesi daha büyük bir hacimde yol alır. Wagner ismi o zamanki Alman İmparatorluğu sınırları dışında da tanınır.

1925 Büro ve toptancı departmanı Biedenkopf’un tren istasyonunun karşısına inşa edilmiş olan yeni binaya taşınır.

1930 Adolf Wagner’in, 27 yaşındaki en büyük oğlu Lindenstrasse’deki fabrikasyonu devralır. Onlarca yıl firmayı başarılı bir şekilde yönetip daha sonraları bile akıllarda kalmasını sağlayacaktır.

1934-1939 Yüksek ısıya dayanıklı boyalar ve ateşe dayanıklı macunlar büyük ciro yapmalarını sağlamıştır.

1939-1945 2. Dünya savaşı sebebiyle firma sahibi askere çağrılır ve üretim kısmen azaltılır.

1948 Bu tarihte tüm ürünler tekrar üretilmeye başlanılır ve üretimle ilgili büyük yatırımlar yapılır, ayrıca depo alanları uzman personel ile birlikte yeni bir başarı periyodunu oluştururlar. Üretim programı endüstriyel boya ve cilaları kapsar.

1960 Modern bir laboratuar ve yeni büro alanları oluşturulmuştur.

1966 Boya konusunda uzman olan Gustav-Adolf Wagner ( Adolf Wagner’in en büyük oğlu ) firma yönetiminde yer alır.

1967 Yeni bir bölüm kurularak sıva üretimine küçük çapta başlanılmıştır. Adolf Wagner GmbH solvent içerikli renkli taş sıvaların (Wabierol renkli taş sıva) nın ilk üreticisidir ve bu ürünle Almanya pazarında lider durumdadır.

1970 Renkli olarak üretilen Wabiepon çift bileşenli kaplama, makineler ve büyük hacimli araçların, özellikle yüksek rezistanslı tankların kaplamalarındaki performansı taktir ile karşılanmaktadır. wagner, wagner mantolama nedir, wagner mantolama nasıl yapılır, wagner mantolama fiyatları, wagner mantolama yapanlar, wagner mantolama malzemesi

1970-1980 Bu senelerdeki şirketin büyümesi dispersiyon ve mineral sıvaların üretimi ile daha da hızlanır.

1974-1975 İşletme yüksek mühendisi olan Friedrich-Wilhelm Wagner ve kimya yüksek mühendisi Hans-Georg Wagner firmada görev almaya başlarlar.

1980 Isı Yalıtım Sistemlerinin üretimdeki miktarının geliştirilmesi büyük ciroların yapılmasına sebebiyet vermiştir. Sıva mikserli yeni bir silo tesisi kurulur.

1990 Hızla artan müşteri taleplerine cevap verebilmek için yeni bir üretim alanının inşa edilmesi gerekmektedir. Dispersiyon ve silikat bağlayıcılı sıvaların üretilmesi için yeni bir tank tesisi kurulur.

1995 Endüstriyel boyalar için pazarlama şirketi kurulur.

1996 Doğu Avrupa’daki pazarların açılmasından sonra Polonya’da WAGCHEM adındaki üretim şirketi kurulur.

2000 Firma son yıllardaki büyüme hızını arttırır.

2002 Polonya’da “Wagner Polska” adında bir şube kurulur.

2002-2004 Baltık Cumhuriyeti, Rusya ve Romanya’daki müşterilerden dolayı büyük cirolar elde edilmektedir.

2005 İstanbul/Türkiye’de boya, yapı kimyasalları, hazır sıva ve ısı yalıtım sistemleri için fabrika kuruldu.

WAGNER MANTOLAMA

gnyapı Ekonomik bir çözümdür
Isı yalıtımda, kesin çözüm olan Wabietherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ısıtma ve soğutma giderlerinde %60 lara varan tasarruf sağlar. Yeni yapılacak binalarda erken planlanması durumunda binayı oluşturacak her türlü yapı elemanından ısıtma ve soğutma sistemlerinden tasarruf yapılarak sistem kullanılmaya başlamadan önce kendini amorti etmiş olur. Böylelikle küresel ısınmadan bahsettiğimiz şu günlerde ve hızla tükenmekte olan enerji kaynaklarını daha az enerji tüketerek desteklemiş ve ekolojik dengeyi korumuş oluruz. Bilindiği üzere konutlarda tüketilen enerjinin %80 i ısınma amaçlıdır. Wabietherm Mantolama Sistemleri ile aile dolayısı ile ülke ekonomisine kazanç sağlarız.

gnyapı Dekoratif bir çözümdür
Wabietherm Isı Yalıtım Sistemleri yeni kullanılmakta olan binalarınıza sunduğu son kat kaplamalar ile dekoratif ve şık bir görüntü sağlayarak binalarınızın değerini artırır.

gnyapı Uzun ömürlü bir çözümdür
Wabietherm Isı Yalıtım Sistemleri birbirlerine uyumlu bütün detayları ile binalarınızı yıllar boyu dış etkenlerden koruyacağı için yapınızın ömrünü uzatır. Sistemi oluşturan bütün detaylar birbirine gösterdiği uyum sayesinde binanıza meydana gelecek küçük esnemelerden etkilenmeyip binanın ile birlikte hareket etme kabiliyeti gösterir. Bu özellik sayesinde binanıza oluşacak çatlamaları engeller ve uzun yıllar boyunca dış cephe restorasyonu gerekmez. Wabietherm Isı Yalıtım Sistemlerinefes alan bir sistem olduğundan yoğuşma, korozyon, terleme ve usu köprüsü oluşumunu önler.

gnyapı Wagner Mantolama Sisteminin Tanımı 
Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin birçok elemandan oluşması tümünün birbiriyle uyum içinde olma gerekliliği sistemin doğru çalışması için her birinin kalitesinin ve performansının üst seviye olması gerekir. Bu yüzden Wabietherm Isı Yalıtım Sistemi dış cephe yalıtımında ihtiyacınıza uygun en doğru çözümleri sunmaktadır. Yanlış ürün kullanımı veya sisteme uygun olmayan hatalı uygulamalarda uzun ömürlü bir performans sağlamak mümkün değildir. Aşağıda sırası ile sistem elemanlarının binaya uygulanış sırası ve şekli mevcuttur.

1. Dış Duvar
2. Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Yapıştırma Harcı ( 1011 )
3. Wabietherm Isı Yalıtım Plakası ( EPS, Karbonlu EPS veya Taşyünü )
4. Plastik / Çelik / Gaz beton Dübel
5. Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Sıva Harcı ( 1010 )
6. Wabietherm Donatı Filesi
7. Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Sıva Harcı ( 1010 )
8. Wabiemur Akrilik / Wabiesılan Silikonlu Sıva Astarı
9. Son Kat Kaplamalar ( Wabierıll, Wabiemur, Wabiesılan, Wabierol )

gnyapı Uygulama Öncesi Dikkat Edilecek Hususlar

Dış Cephe Isı Yalıtım uygulamalarında uygulamanın kısa sürede ve doğru olarak yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususları vardır. Bu yüzden, özenli ve detaylı bir ön hazırlık yapılması gerekmektedir.

Öncelikle ısı yalıtım sistemi uygulanacak yüzey düzgün olmalıdır. Yüzey eğriliği 2 cm yi geçmemeli, bu değerden daha fazla olan eğrilikler ve yüzeyde bulunan hasar ve çatlaklar ayrı bir sıva uygulaması ile giderilmelidir.

Uygulamaya başlamadan önce yüzey, toz ve yap gibi yapışmayı engelleyen maddelerden arındırılmalı, kendini taşımayan ve kabarmış yüzeyleri fırçalanarak yüzeyden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin tamamen kuru bir yüzey olmasına dikkat edilmelidir. Cepheyi korumak için iskele ağı kullanılması veya gölgeyi takip ederek uygulama yapılması tavsiye edilir. Sağlıklı bir uygulama yapılabilmesi için uygulanacak zemin ortam sıcaklığının +5°C ile +30°C sınır arasında olmasına dikkat edilmelidir. Cephede açık kalan bölgeler, pencere, kapı, denizlikler, çatı kenarları ve balkonlar sağlıklı bir şekilde yalıtılarak ısı yalıtım sistemi içerine herhangi bir yerden su sızmaları önlenmelidir.

Yeni ve özellikle tadilat yapılacak binalarda pencere, ahşap, alüminyum ve diğer mevcut yapı elemanlarının uygulama sırasında zarar görmemesi için örtülerek korunması gerekmektedir. Yağmur oluklarının son kata uygulanmış sisteminden en az 5 cm dışarıda olacak şekilde yalıtım uygulamasından önce montaj edilmiş olması gerekmektedir. İskele kullanımlarında iskele kelepçelerinin uzunluğunun sistem kalınlığına uygun olması işçi emniyeti açısından duvar ve iskele arasındaki mesafenin yeterli olması ve iskele kelepçeleri için açılan deliklerden su sızmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sistemi uygulamak için uygulama alanındaki sistem elemanlarını hava koşullarındaki değişikliklerin etkileyebileceği dikkate alınıp iyi bir depolama gerekmektedir.

Kaynak : wagnerboya.com.tr

WAGNER MANTOLAMA FİYATLARI

Wagner mantolama fiyatları, kullanılacak malzemeye, bina özelliklerine ve yapılacak uygulamaya göre değişmektedir.

Kullanılacak Malzemeler Miktarı Birimi
Wagner Mantolama Levhası 1,05 Mt
Wagner Yapıştırıcı 4,00 Kg
Wagner Plastik Çivili Dübel 6,00 Adet
Wagner Donatı Filesi 1,10 Mt
Wagner Fileli Köşebent 0,50 Mt
Wagner Yalıtım Sıvası 5,00 Kg
Wagner Dekoratif Sıva 2,50 Kg
Wagner Dış Cephe Boyası 0,35 Kg

 

Wagner Mantolama Metrekare fiyatı :……….. TL