Ana Menü

Yatak Örtüsü Seçimi

Dar Yatak Odası Modelleri

YATAK ÖRTÜSÜ SEÇİMİ

 

Cuneyt ALAN – Yatak Örtüsü Seçimi: Yatak odasının dekorasyonunu tamamlayan ve odaya girer girmez dikkat çeken detaylardan biri yatağın üzerine serilen yatak örtüsüdür. Yatak örtüsü seçiminde doğru renk ve desenlere yönelmek yatak odasının dekorasyonunu daha şık ve daha ferah gösterebilir. Oldukça fazla alternatifi bulunan örtülerin seçiminde aceleci davranmamakta, yatak odasının dekorasyonuna uyum sağlayacak örtüler seçebilmek için bazı detaylara önem vermekte fayda var.

Yatak odanıza daha hoş ve çekici bir hava vermek için yatak örtüsünü nasıl seçmeli, nelere dikkat edilmeli? İşte, yatak örtünüzü seçerken işinize yarayabilecek tüyolar.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce lütfen bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz.
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

İç ve dış dekorasyonlarda konusunda uzman,iş disiplin ve ahlak sahibi ekibimizle Ankara içi veya dışı tüm tadilat-tamirat işleriniz için daima hizmetinizdeyiz.Alçı, boya, mantolama, kartonpiyer, asma tavan, fayans ve diğer tüm kalem işlerinizin hepsini anahtar teslimi olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak yapıyoruz.Cüneyt ALAN ve ekibi olarak kaliteli malzeme, modern ekipmanlar ve hatasız işçiliği uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Yaptığımız ödeme kolaylıklarıyla müşterilerimizi memnun etmek ve onları hayal ettikleri mekanlara kavuşturmayı kendimize bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle mekanlara yakışacak en ekonomik tavsiyelerimizi görüş ve önerilerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Dilediğiniz her konuda iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak veya iletişim telefon numaralarımızı arayarak yer keşif-tasarım-fiyatlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

  1. Yatak örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detay yatak örtüsünün yatak odasının dekorasyonuna uyumluluğudur. Sade bir yatak odası dekorasyonu yapıldıysa yatak örtüsünün de aynı şekilde sade olması ve gösterişsiz modeller seçilmesi daha uygundur. Klasik tarzda seçilmiş bir yatak odasında aşırıya kaçmamak kaydıyla işlemeli, taşlı modeller kullanılabilir.
  2. Yatak örtüsünün güzel görünmesi için örtünün etek kısımlarının yatağa serildiğinde yere kadar sarkması gerekir bu nedenle seçilen yatak örtüsü yatağın ölçülerine uygun olmalıdır.
  3. Yatak odanızda yatak örtünüz ile perdenizi aynı tarz desende veya aynı renk tonunda kullanarak odada daha hoş bir dekorasyon uyumu sağlayabilirsiniz.
  4. Yatak odanızda beyaz ya da bej renk ağırlıklı kullanıldıysa beyaza ve beje uyumlu daha hareketli renk tonlarında yatak örtüsü seçebilirsiniz. Yatak örtünüzün rengini perdenin rengiyle ya da odada kullanılan diğer aksesuarlar ile aynı tonlarda seçerek açık renk odanızı renklendirebilirsiniz. Örneğin mavi, turkuaz, lacivert, yeşil, kırmızı gibi tonlar beyaz ve bej ile oldukça hoş bir uyum oluşturur.
  5. Yatak odanızın mobilyası koyu kahverengi ya da siyah gibi koyu renk tonlarındaysa yatak örtüsü seçerken açık renkler tercih etmelisiniz. Yatak örtüsünü de koyu seçmek odanın karanlık ve basık görünmesine sebep olabilir. Yatak örtüsünün çok fazla desenli olmamasına da ayrıca dikkat etmek gerekir çünkü sade modeller koyu renk mobilyalarda daha şık durur.
  6. Görüntüsünün yanı sıra yatak örtüsünün kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Yatak örtüsü alırken nasıl yıkayacağının ve temizleneceğinin de düşünülmesinde fayda var. Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız yatak örtünüzü temizlenirken çabuk yıpranmayacak tarzda seçmelisiniz.
  7. Her ne kadar saten örtüler daha hoş görünse de çok çabuk kayabildiği için kullanımda zorluk yaratabilir. Daha pamuklu bir örtü tercih etmek örtünün daha kolay düzeltilmesinde ve daha uzun süreli düzenli durmasında etkili olur.

 

Yatak Örtüsü Seçimi

 


yatak örtüsü seçimi, yatak örtüsü nasıl seçilir, en güzel yatak örtüsü modelleri, en güzel yatak örtüsü çeşitleri, en güzel yatak örtüsü renkleri, yatak örtüleri

 « (Önceki Resimler)