Ana Menü

Yemek Masası Nasıl Süslenir

Masa Düzeni

YEMEK MASASI NASIL SÜSLENİR

Yemek masası nasıl süslenir?: Misafirleriniz için ya da çok özel bir akşam için masa hazırlamanız gerekebilir. Masa hazırlamak ve masada farklı dokunuşlar yaratmak için bilgilere ihtiyacınız olabilir. Şık ve gösterişli bir masa dekorasyonu için size birkaç önemli nokta aktaracağız. Masa dekorasyonunda davet edeceğiniz misafirleriniz için farklı bir dekorasyon kullanabilirsiniz. Özel bir yemek için farklı bir dekorasyon kullanabilirsiniz. Örneğin bir özel misafiriniz için daha pudra renkler ağırlıklı olan soft bir masa dekorasyonu hazırlamanız gerekirken özel bir gününüz için kırmızı ve siyah renkleri ağırlıklı kullanabilirsiniz. Normal bir masa dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli onunla başlayalım. Başka yazılarımızda ise özel günlere özel masa dekorasyonu ile ilgili bilgi verebiliriz.

Bir masa dekorasyonunda ilk olarak kullanılacak yemek takımı ve bardak takımı pırıl pırıl olarak masaya dizilmelidir. Yemek takımınızın rengine uygun olarak bir masa örtüsü seçebilirsiniz. Bu renk seçimini soft ve pudra renklerinden yana kullanabilirsiniz. İsterseniz krem rengi masa örtüsü kullanabilirsiniz krem rengi masa örtüsü bir masanın üzerinde ki her ayrıntıyı gösterecek özelliğe sahip bir renktir.

Bütün masa dekorasyonunu düzenli bir şekilde yerleştirdikten sonra renk seçimini de belirtilen kriterlere göre yapabilirsiniz. Bundan sonra masa dekorasyonunda kullanılacak parçalara sıra geliyor. Özel bir akşam değilse sizin için mum ve şamdan yerine minik yayvan bir çiçek kullanmanızı ve bunu tam masanın ortasına değil de köşeye ya da en başa kimseni oturmadığı bir köşeye koymanızı tavsiye ederim ortada konumlandırılmış çiçek yemeklere ulaşmayı zorlaştırabilir. Çiçeğin renginin masa örtüsüyle aynı olması ise zıtlık oluşturacağı için güzel bir dekorasyon ortaya çıkaracaktır. Minik mumlardan tercih etmek isterseniz masanın büyüklüğüne göre beyaz şamdanlar ve mumlar kullanabilirsiniz masaya farklı bir hava ve gösteriş katacaktır.

Yemek masası nasıl süslenir, yemek masası dekorasyonu, yemek masası dizaynı, yemek masası süslemek, yemek masası aksesuarları, yemek masası nasıl olur« (Önceki Resimler)
(Sonraki Resimler) »